Domů » Bleskovky » Samsung spustí výrobu flexibilních displejů již v tomto roce

Samsung spustí výrobu flexibilních displejů již v tomto roce

Není žádným tajemstvím, že jihokorejský Samsung ustavičně pracuje na nové technologii flexibilních OLED displejů, které podle něj můžou výrazně změnit segment mobilních zařízení. Podle posledních zpráv se mají výrobní linky na ohebné panely nazývané YOUM rozběhnout již v nejbližší době. První smartphony vybavené těmito displeji by se tak mohly objevit ještě v letošním roce. Pokud však očekáváte konstrukční řešení podobné konceptu Samsung Galaxy Skin, tak nejásejte předčasně. Displeje vyrobené v tomto roce totiž výrobce hodlá použít u konvenčních typů mobilních zařízení.

   

Proto můžeme i nadále počítat s telefony a tablety, jejichž zobrazovací panely bude chránit krycí sklo. Zde se tedy nabízí otázka, jaký smysl budou mít ohebné YOUM displeje u smartphonů, když budou stále obsahovat krycí sklíčko. YOUM displeje dosahují tloušťky 0,6 mm (s krycím sklem okolo jednoho milimetru) což v porovnání s dnešními AMOLED displeji tvoří rozdíl zhruba 0,8 mm. Díky tomu bude moci Samsung vyrobit ještě tenčí smartphony, než na jaké jsme byli zvyklí doposud. Uvolněný prostor by mohl výrobce použít i pro zlepšení stávajících funkcí či osazení většími akumulátory, což by jistě uvítala většina uživatelů.

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).