Domů » Bleskovky » Samsung soukromě říká investorům, ať sníží odhady prodejů Galaxy S4

Samsung soukromě říká investorům, ať sníží odhady prodejů Galaxy S4

Podle Mehdi Hosseini, analytika u Susquehanna Finnancial Group, realizoval Samsung soukromé setkání s investory, aby snížil jejich odhady o prodejích vlajkového modelu Galaxy S4 (recenze). Informaci potvrdil i server Wall Street Journal. Obvykle se odhaduje, že Samsung prodá 25 milionů Galaxy S4 během třetího kvartálu a 30 milionů během vánočního čtvrtletí. Pro oba kvartály byla čísla snížena na 20 milionů. Hosseini dále dodává, že Samsung se chce více soustředit na střední třídu chytrých telefonů. Jeho definice této kategorie je cenové rozmezí 200 – 300 dolarů (4000 – 6000 korun). Růst prodejů dražších telefonů by měl právě dosahovat vrcholu.

- - -

Tato informace by neměla nikoho překvapit. Většina vyspělých trhů má penetraci chytrých telefonů přes 50 procent. To znamená, že smartphone nemají většinou lidé, kteří do něj nebyli doposud ochotni investovat. Připojme k tomu rostoucí životní úroveň v rozvíjejících se ekonomikách a střední třída telefonů začne vypadat jako ta pravá, na kterou by se výrobci měli zaměřit.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).