Domů » Bleskovky » Samsung potvrdil, že pro Qualcomm vyrábí čipset Snapdragon 820 14nm FinFET procesem

Samsung potvrdil, že pro Qualcomm vyrábí čipset Snapdragon 820 14nm FinFET procesem

V loňském roce se Samsung rozhodl nepoužít ve svých vlajkových smartphonech procesor Qualcomm Snapdragon 810 a dal raději přednost čipsetům Exynos z vlastní zahrádky. I když to vypadalo, že se cesty obou gigantů nadobro rozešly, u nového Snapdragonu 820 opět došlo na spolupráci. A to velmi významné spolupráci, neboť Samsung na svých stránkách potvrdil, že nový vlajkový čipset od Qualcommu vyrábí.

  

Snapdragon 820 je vyráběn stejnou technologií jako jeho konkurent z vlastní stáje Exynos 8 Octa. Použita je druhá generace (LPP – Low-Power-Plus) 14nm FinFET procesu, který má oproti předchozí generaci (LPE – Low-Powe Early) přinášet o 15 procent vyšší výkon a zároveň o 15 procent nižší energetickou zátěž.

 

Samsung uvádí, že tento výrobní proces je nejoptimalizovanější řešení pro mobilní svět a internet věcí, a očekává rostoucí poptávku i ze světa automobilního průmyslu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. AIKON (neregistrovaný)

  Mě by jen zajímalo, když je tento proces to nej proč je 14nm A9 od Samsungu s vyšší spotřebou a nižším výkonem, než 16nm A9 od TSMC – PS měl jsem kliku ;)

  • McJobs (neregistrovaný)

   SAMSUNG straca vyrazne jedine v jednom syntetickom teste, rozdiel pri beznom pouzivani je v jednotkach percent. Ja som chytil 6s s korejskym chipom a nejak mi to netrha zily.

  • AIKON (neregistrovaný)

   Hele jasny ja vím, že je to prd rozdíl a v podstatě jsem na to přišel náhodou přes ANTUTU protože mne zajímalo zda budu mít těch 132 500 bodů jak na obrázku – no měl jsem o 1000 víc – je to fuk.

   Jen jde o to že to to TSMC udělalo horší technologií s lepším výsledkem – laboratorně měřeno. Toť celé. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *