Domů » Bleskovky » Samsung SmartThings vám pomůže najít ztracený telefon, hodinky či sluchátka

Samsung SmartThings vám pomůže najít ztracený telefon, hodinky či sluchátka

Samsung v tomto týdnu v České republice zpřístupnil službu SmartThings Find, která slouží ke snadnému vyhledání ztracených produktů této značky. Korejská firma si funkčnost této služby ověřila v USA, Jižní Koreji a Velké Británii na 6 milionech uživatelích.

smartthing find

Samsung SmartThings Find najde váš telefon, tablet, hodinky či sluchátka

S pomoci SmartThings Find lze dohledat:

  • Smartphony Samsung s Androidem 8 a novějším
  • Tablety Samsung s Androidem 8 a novějším
  • Chytré hodinky Galaxy Watch se systémem Tizen 5.5 a novějším
  • Sluchátka Galaxy Buds+ a Buds Live

Pro vyhledávání zařízení Samsung využívá technologií Bluetooth Low Energy (BLE) a ultra-widebrand (UWB). Služba dokáže vyhledat i zařízení, které je odpojené od mobilní sítě nebo od spárovaného telefonu, a to díky nízkonapěťovým signálům vysílaných v půlhodinových intervalech. Stačí, když signál hledaného zařízení zachytí jakýkoliv telefon nebo tablet (i jiného majitele), a ten údaje o jeho poloze odešle na servery Samsungu, z nichž následně přijde majiteli zařízení upozornění.

Samsung SmartThings Find

Ztracené zařízení si můžete nechat zobrazit na mapě, z krátké vzdálenosti jej můžete „prozvonit“ nebo dokonce lokalizovat pomocí rozšířené reality způsobem přihořívá, přihořívá, hoří. V tomto případě se pracujete s barevnou grafikou, přičemž sytost odstínů se s blížícím se cílem zvětšuje.

6 SmartThings Find UX

Funkci SmartThings Find získáte softwarovou aktualizací aplikace SmartThings, vyžadován je telefon nebo tablet Samsung s Androidem 8 a novějším.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).