Domů » Bleskovky » Samsung slaví: Modelu Galaxy S4 se už prodalo přes 10 milionů kusů

Samsung slaví: Modelu Galaxy S4 se už prodalo přes 10 milionů kusů

Jak bylo slíbeno již před časem, Samsung oficiálně oznámil dodání deseti milionů Galaxy S4 za méně než měsíc, přesně za 26 dní. Již víme, že zahájení prodeje bylo velmi úspěšné. Prodalo se čtyři miliony zařízení během prvního víkendu a další dva miliony během následujících dní. Podle Samsungu se prodá jeden kus Galaxy S4 každé čtyři vteřiny. Letošní vlajková loď zaznamenala úctyhodný zájem, a to i přes fakt, že se jedná o zařízení s pětipalcovým displejem. Prodat deset milionů kusů modelu Galaxy S trvalo 215 dní, v případě Galaxy S2 bylo potřeba 155 dní a u Galaxy S III rovných 50 dní, letos pouze 26 dní.

- - -

Průměrně se teď prodává 1,5 – 2 miliony zařízení za týden. Zatím to nevypadá, že by do podzimu mohl nějaký konkurent prodeje zpomalit. Telefony jako HTC One, Sony Xperia Z a LG Optimus G mají své zákazníky, ale limitovaní distribuce a marketing se nemůže postavit vedle Samsungu. První opravdovou výzvu bude další generace Apple iPhone, která přijde nejspíš na podzim. Při příležisoti oznámení prodejních úspěchů přidal Samsung do nabídky tři nové barvy Galaxy S4 a to: červenou, fialovou a hnědou. Byla potvrzena i modrá varianta, ale má příjít pouze na vybrané trhy v průběhu léta. 

David Podzimek

2 komentářů

  1. Hologos (neregistrovaný)

    Na polovině serverů se píše, že Samsung dodal prodejcům 10M S čtyřek a na polovině, že už je prodal.. :D

  2. dodat = prodat. Samsung je nedava prodejcum zadarmo. Nikdo je nedava distributorum zadarmo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).