Domů » Bleskovky » Samsung si patentoval design zakřiveného tabletu, podívejte se, jak by mohl vypadat

Samsung si patentoval design zakřiveného tabletu, podívejte se, jak by mohl vypadat

Tabletům od Samsungu byla vždy vytýkána určitá fádnost z pohledu jejich designu. Je však pravdou, že vymyslet u podobného typu zařízení něco neotřelého není lehkým úkolem. Zvlášť, pokud má být zachována snadná ovladatelnost, která je v případě tabletů klíčovým prvkem. Jihokorejský výrobce si je všech těchto faktorů velmi dobře vědom a zřejmě proto si patentoval zakřivený design, který by se mohl objevit u některé z dalších generací produktů řady Galaxy Tab.

 

Zakřivení se naštěstí nebude týkat zobrazovacího panelu, ale pouze okrajů. Těžko soudit konkrétní význam, nicméně je velice pravděpodobné, že toto řešení může výraznou měrou pomoci při lepším úchopu. Z náčrtku si můžeme všimnout tenkého rámečku okolo displeje a absence hardwarového tlačítka pro návrat na domovskou obrazovku. To může též naznačovat, že se jedná o tvary příštího Nexusu 10, tedy za předpokladu, že výrobu pro Google bude zajišťovat právě Samsung.

   

Dalším patrným prvkem je fotoaparát s přisvětlovací LED diodou na zadní straně. To jsou zatím všechny informace, které nám patentová přihláška v tuto chvíli nabízí. Bude tedy zajímavé sledovat, zda se tyto designové prvky skutečně promítnou do reálného zařízení, nebo vše zůstane pouze u skic a návrhů.

 
Jeden ze starších fanouškovských návrhů zakřiveného tabletu, který vychází z designu smartphonu Galaxy Round. Oproti patentovým vzorům se podstatně liší (více informací).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. Knoxx (neregistrovaný)

    Chybí tomu kolečka..

  2. Jirka (neregistrovaný)

    Blbost.. Teda neřekl bych že lidi touží po prohnutých telefonech a tabletech, lidi chtějí hlavně aby si druhý den zavolali bez nabíječky. Ale i tak si myslím ze budoucnost je jinde než v ohýbání, nevidím jediný přínos..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).