Domů » Bleskovky » Samsung si může mnout ruce: Díky Galaxy S7 očekává o 10 % vyšší zisk než loni

Samsung si může mnout ruce: Díky Galaxy S7 očekává o 10 % vyšší zisk než loni

Z informací analytických společností a dodavatelských řetězců vyplývá, že Samsung s modely Galaxy S7 a S7 edge zaznamenal úspěch a jejich odbyt překonává očekávání; jen od začátku prodeje do konce března se jich mělo prodat 9,5 milionu (více informací). Ač korejský gigant tyto odhady nijak nekomentoval, leccos naznačuje oficiální výhled na finanční výsledky za první čtvrtletí letošního roku.

Galaxy_S7_2

Samsung oznámil, že očekává zisk na úrovni 6,6 bilionů wonů (asi 135 miliard korun), což je o 10 % více než ve stejném období v loňském roce. Tržby se mají pohybovat okolo 49 bilionů wonů (1 bilion korun), loni to přitom bylo 47,1 bilionů (0,97 bilionů korun); tedy o necelá 4 % méně. Samsung patrně oproti loňsku lépe nastavil výrobní poměr ploché a zahnuté verze a díky tomu prodává vlajkových smartphonů více, navíc s větší marží. Kompletní finanční výsledky Samsung oznámí v průběhu tohoto měsíce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments