Domů » Bleskovky » Samsung se v minulém čtvrtletí potýkal se sníženým zájmem o smartphony a polovodiče

Samsung se v minulém čtvrtletí potýkal se sníženým zájmem o smartphony a polovodiče

Společnost Samsung zveřejnila hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí loňského roku, které bývá zpravidla díky vánočním svátkům nejsilnější. Oproti stejnému období v roce 2014 došlo k zanedbatelnému nárůstu tržeb (53,3 bilionů wonů), provozní zisk narostl o 16 procent na 6,1 bilionu wonů.

samsung

Nás pochopitelně nejvíce zajímají výsledky mobilní divize. Ta v minulém čtvrtletí utržila 25 bilionů wonů, provozní zisk z prodeje mobilních zařízení pak tvoří 1,8 bilionů wonů, což je méně než v předchozím čtvrtletí. Vánoční svátky zřejmě neměly na prodeje telefonů velký vliv, neboť jich Samsung prodal mezičtvrtletně méně, pouze tabletů prodal nepatrně více. Drobný výpadek příliš nekompenzovala ani divize vyrábějící polovodiče, ta sice skončila v provozním zisku 2,8 bilionů wonů, oproti stejnému období v loňském roce se však jedná o pokles o 25 procent.

samsungs6edge

Samsung navíc neočekává, že by v prvním čtvrtletí letošního roku mělo dojít k výrazné změně a ve svých výhledech je raději opatrný. Růst trhu se smartphony a tablety má být spíše v jednotkách procent, a to zejména kvůli kombinaci zvýšené konkurence a nižší poptávky. Společnost se nicméně chce soustředit na zvyšování dodávek a udržování dvouciferné marže.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments