Domů » Bleskovky » Samsung se inspiroval u Apple. Služba Find My Mobile bude fungovat offline

Samsung se inspiroval u Apple. Služba Find My Mobile bude fungovat offline

Občas se stane, že nemůžete najít svůj telefon, ať se snažíte sebevíc. Leží někde doma nebo vám vypadl z kapsy někde venku? V těchto situacích mohou pomoci služby výrobců zařízení nebo jejich operačních systémů, které vám pomohou zařízení najít podle jeho aktuálních GPS souřadnic. Tyto služby ale povětšinou vyžadují, aby byl telefon online, což nemusí být vždy pravidlem. Smartphony Samsung si naštěstí poradí i bez internetu.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 025

Svůj Samsung najdete i když nebude připojen k internetu

V prostředí OneUI se postupně objevuje novinka, která umí vyhledat zařízení i bez přístupu k síti. Využívá k tomu informace ostatních zařízení Samsung Galaxy, která ve svém okolí ztracený telefon zachytila. A nejen telefon, tímto způsobem má být možné najít i hodinky nebo sluchátka.

Samsung se evidentně inspiroval u Apple, který podobnou službu nabízí od loňského roku ve svých iPhonech s iOS 13. Jablečné telefony rovněž využívají široké sítě ostatních iPhonů k lokalizování ztraceného zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Jak jinak, až na několik málo vyjímek typu Knox nebo Dex je většina „inovací“, se kterýma kdy Samsung přišel, od Apple, zbytek od Číňanů. Ostatně, jejich designer to tou jejich typickou zpatlanou angličtinou potvrdil na poslední keynote při představení Note 20/Ultra (pokud to někomu dává smysl – gratuluji):
  „We always absorb, listen and adapt ourselves to what is happening in our society because we believe that designer is not a trend follower but we are culture creator.“

  (15:50) [odkaz]

  • Hm, a celej iosel 14 je vykradenej android :-D

  • Pacient geriatrie uz brani svou samsung modlu :-D :-D Ten se vzdy chytne :-D

  • Určitě myslíš například ty notifikační pixely upozorňující na aktivitu mikrofonu nebo foťáku některou z appek běžících napozadí, že? Hned po uvolnění beta verze došlo k odhalení známých firem jako Google (Youtube) nebo Facebook (Instagram). Samozřejmě se ty potrefené husy hned ozvaly a nepřekvapivě to nazvaly chybou s tím, že to opraví následujícím updatem. Tohle je, předpokládám, nativní funkce Androidu tak od verze Froyo, viď? Protože Android = data privacy na prvním místě /s

  • Mě vždy fascinuje, jak vy applisti hltáte ten zlý Samsung více jak Apple. Víte přesně co se kdy stalo, co kdo řekl na keynote, pod články o Samsungu býváte jako první v diskusi a nakonec musíte všem napsat, jak vás Samsung vlastně vůbec nezajímá a přitom o něm víte první i poslední. :D Mě třeba nezajímá iPhone, tak o něm nečtu články, nechodím do diskuse atd. Prostě mě nazajímá, tak si ho nevšímám. Tady je krásně vidět, jak ten Samsung přitahuje všechny jak světlo můry. No jo no, holt lídr trhu se nezapře.

  • Ale v apple diskuzich nechybis nikdy, ty hlupaku :-D

  • Máš pravdu až na to, že je to přesně naopak.

 2. Klasicky Samsung. Kopiruje toho nejlepsiho na trhu, bez ktereho by nic nezvladl.

  • Lol, takovej slabší trolling. Ale je pravda že nebýt Apple tak by to opravdu Samsung pocítil na slabším odběru displejů..

 3. a nebude se epl inspirovat u ostatnich alespon tim ze okopiruje nabijecku silnejsi nez 5W aby ti chudaci nemuseli cekat dva dny na nabiti

  • Nebude. A pro tebe zbytečná péče – nikdy na něj nebudeš mít prachy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).