Domů » Bleskovky » Samsung se inspiroval u Apple. Služba Find My Mobile bude fungovat offline

Samsung se inspiroval u Apple. Služba Find My Mobile bude fungovat offline

Občas se stane, že nemůžete najít svůj telefon, ať se snažíte sebevíc. Leží někde doma nebo vám vypadl z kapsy někde venku? V těchto situacích mohou pomoci služby výrobců zařízení nebo jejich operačních systémů, které vám pomohou zařízení najít podle jeho aktuálních GPS souřadnic. Tyto služby ale povětšinou vyžadují, aby byl telefon online, což nemusí být vždy pravidlem. Smartphony Samsung si naštěstí poradí i bez internetu.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 025

Svůj Samsung najdete i když nebude připojen k internetu

V prostředí OneUI se postupně objevuje novinka, která umí vyhledat zařízení i bez přístupu k síti. Využívá k tomu informace ostatních zařízení Samsung Galaxy, která ve svém okolí ztracený telefon zachytila. A nejen telefon, tímto způsobem má být možné najít i hodinky nebo sluchátka.

Samsung se evidentně inspiroval u Apple, který podobnou službu nabízí od loňského roku ve svých iPhonech s iOS 13. Jablečné telefony rovněž využívají široké sítě ostatních iPhonů k lokalizování ztraceného zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments