Domů » Bleskovky » Samsung se chystá doplnit řadu Galaxy J o modely J5 a J7: Známe jejich specifikace

Samsung se chystá doplnit řadu Galaxy J o modely J5 a J7: Známe jejich specifikace

Na konci letošního ledna představil Samsung základní smartphone s názvem Galaxy J1, který svojí hardwarovou výbavou neoslní, za to jej však lze pořídit za cenu okolo tří tisíc korun. Korejský výrobce se však nespokojí pouze s tímto 4,3″ modelem a chystá se řadu Galaxy J rozšířit po vzoru řad Galaxy A nebo Galaxy E o další telefony. Na internet se nyní dostávají parametry modelů Galaxy J5 a J7, oproti Galaxy J1 paradoxně nemají ambice stát se tím nejzákladnějším, co Samsung ve svém portfoliu nabízí.

Samsung Galaxy J5

Zatímco Galaxy J1 disponuje pouze 512 MB RAM, modely J5 a J7 údajně dostanou rovnou trojnásobek. Menší telefon dostane do vínku 5″ displej s HD rozlišením a pohánět jej bude procesor Qualcomm Snapdragon 410 se čtyřmi jádry taktovanými na 1,2 GHz. Vnitřní úložiště má disponovat kapacitou 8 GB a bude možné rozšířit jej paměťovou kartou.

    
Design nových telefonů bude patně vycházet z modelu Galaxy J1

Kapacita baterie se má zastavit na 2 600 mAh, tloušťka telefonu na 8,5 milimetrech a jeho hmotnost na 149 gramech. Primární fotoaparát má nabídnout rozlišení 8 nebo 13 megapixelů, sekundární kamerka 5 megapixelů. Telefon má podporovat sítě LTE, operačním systémem má být Android ve verzi 5.1 Lollipop.

Samsung Galaxy J7

Větší model údajně dostane na čelní stranu 5,5″ HD displej, jeho motorem bude osmijádrov Marvel PXA1936 s taktem 1,2 nebo 1,5 GHz. Vnitřní úložiště má být variantně 4 nebo 8 GB, stejně jako v předchozím případě jej má být možné rozšířit paměťovou kartou. Kapacita baterie naroste na 3 000mAh, konfigurace fotoaparátů, podpora LTE i použitý systém zůstávají stejné jako u modelu Galaxy J5. Samsung Galaxy J7 má vážit 170 gramů a v pase bude mít 7,9 mm.

 
Samsung Galaxy J7 už má i svoji produktovou kartu přímo na stránkách Samsungu 

Pokud se potvrdí výše uvedené specifikace, vnese Samsnung do označování svých modelů chaos, neboť chystané telefony předčí výše postavené modely Galaxy E5 a E7 podporou sítí LTE. Na kdy plánuje Samsung premiéru těchto telefonů, je prozatím velkou neznámou, logickým krokem by bylo rovněž uvedení modelu Galaxy J3 pro zkompletování řady. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Ondřej (neregistrovaný)

    Tak model J5 je konečně výbavou super střední třída bez kompromisů včetně A 5.1 :-) Akorát se bojím, že cena bude někde u 6-7 tisíc. A to jako fakt ne…

  2. Ta cena bude možná ještě vyšší…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).