Domů » Články » Samsung prodal 40 milionů kusů Galaxy S4: Tempo růstu se oproti Galaxy SIII nezměnilo

Samsung prodal 40 milionů kusů Galaxy S4: Tempo růstu se oproti Galaxy SIII nezměnilo

Objem prodejů letošní vlajkové lodi dosáhl 40 milionů, přesto je tempo růstu prakticky shodné s loňským modelem a neplní očekávání korejského giganta.

Samsung až podezřele moc mlčel o celkových prodejních číslech modelu Galaxy S4, tedy alespoň od července letošního roku, kdy oznámil dvacet milionů prodaných kusů. Po celou dobu se proslýchalo, že Samsung není spokojen s přijetím vlajkového modelu. Nyní víme, že to nebyly pouhé spekulace, jelikož si od Galaxy S4 sliboval až sto milionů prodaných zařízení a výrazně vyšší prodejní čísla, než měl loňský model Galaxy S III.

 

Ve středu řekl představitel korejského giganta tisku, že do teď bylo prodáno 40 milionů Galaxy S4, což je vysoké číslo a na první pohled značně lepší, než třicet milionů kusů Galaxy S III ve stejném období v minulém roce. Je však důležité zvážit předchozí data o prodejích. Samsung oznámil prvních 10 milionů prodaných Galaxy S4 22. května, čímž dosáhl prakticky dvojnásobné rychlosti prodeje oproti Galaxy S III. Prodat dalších 30 milionů Galaxy S4 trvalo 154 dnů, oproti tomu Galaxy S III zvládl prvních 30 milionů za 157 dnů.

Na začátku července Samsung oznámil, že prodal 20 milionů kusů Galaxy S4. Nevíme přesné datum, ale můžeme předpokládat prvního července. To by znamenalo, že prodat další 20 milionů Galaxy S4 trvalo 114 dnů, naopak u Galaxy S III trval růst z deseti prodaných milionů na 30 milionů o sedm dní méně. To znamená, že po prvotním nadšení se Galaxy S4 prodává stejně jako loňský vlajkový model a dokonce je další růst o kousek pomalejší.

Graf ceny produktu Samsung Galaxy S4 poskytuje server Heureka.cz

Vzhledem k tomu, že prodat dalších 20 milionů Galaxy S III trvalo 170 dnů, a to i přes vánoční svátky na západě a čínský nový rok, tak je nepravděpodobné, že by Galaxy S4 dosáhl sto milionů prodaných kusů, jak od něj Samsung původně očekával. Pokud tempo zůstane zachováno, tak Samsung prodá letos okolo 50 milionů kusů Galaxy S4 a do dubna 2014 dalších deset milionů.

 

Trh s drahými telefony celkově v letošním roce vykazuje menší růst, než tomu bylo v letech předchozích, zároveň na Samsung tlačí tvrdší konkurence. Většina výrobců zařízení s Androidem má velmi zajímavé alternativy a i telefony s Windows Phone jsou letos lákavější, než tomu bylo ve stejném období v loňském roce. Samsung by mohl situaci zlepšit agresivnější cenovou politikou, zároveň má přijít do Evropy v blízké době vylepšená varianta „es-čtyřky“ s procesorem Snapdragon 800, čímž dožene modely jako LG G2 a Sony Xperia Z1. Příští rok ale bude muset Samsung přijít s něčím zajímavějším, než je recyklace loňského modelu, možná za tímto účelem vznikne nová řada Galaxy F, o které se již vícekrát spekulovalo.

David Podzimek

7 komentářů

 1. Filip (neregistrovaný)

  Ja by som povedal ze ich dodal do skladov alebo operatorom lebo samsung este nikdy nezverejnil skutocne co predal

  • Martin P. (neregistrovaný)

   I to co prodá Tmobile, AT&T atd… je prostě prodané. Samo že uživatelská základna bude menší…

  • Filipe, ale i těm operátorům to prodal (nedal jim to zadarmo). Pro něj jako pro výrobce je to prodaný kus, i kdyby se měly válet rok na skladě obchodu.

   Pokud bych jako prodejce nakoupil něco od výrobce a u mě na krámě to čekalo, než se prodá, tak pro výrobce to je už také přece prodaný kus, nebo je to dle tvého mínění jinak?

  • M.BoBo: Pokud mají domluvenou ochranu skladu, mohou to vrátit.

  • Podívejte se na finanční výsledky a nebudete furt muset píčovat, jestli to prodal a nebo to někde leží.

 2. filuta (neregistrovaný)

  Těch 9 milionů prodaných Lumií za poslední kvartál je fakt směšných v porovnání se 40 miliony jednoho jediného modelu od Samsungu…

 3. Lx (neregistrovaný)

  Tak ono staci kouknout na to foto nic proti dlazdicim ale neni pro 99 procent odrazujici ze si nedam fotku na plochu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).