Domů » Bleskovky » Samsung připravuje analytiky na 37% meziroční pokles zisku

Samsung připravuje analytiky na 37% meziroční pokles zisku

Ani finanční výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku zřejmě nevykouzlí vedení korejského Samsungu úsměv na tváři. Společnost ve svých odhadech zveřejnila, že očekává provozní zisk za poslední kvartál 4,7 miliard dolarů, což je sice více, než v mizerném předchozím čtvrtletí, ve srovnání s loňským rokem se ale jedná o 37% pokles.

  

I když se jedná o první odhady, zřejmě se nebudou od finálních čísel příliš lišit. Sečteme-li hospodaření Samsungu za celý loňský rok, vyjde nám zisk 22,7 miliard dolarů, což je nejnižší číslo za poslední tři roky. Jakým podílem se na tomto neúspěchu podílela mobilní divize, bychom se měli dozvědět na konci ledna, kdy Samsung oznámí oficiální finanční výsledky. Podle analytiků však mezičtvrtletní nárůst zisku způsobila především polovodičová divize. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. karma je sviňa

 2. huddan (neregistrovaný)

  Ty si riadna karma …. Normálne sa tomu rozumieš.

 3. Martin (neregistrovaný)

  Tak teďka si WP redakce zahrává s Cardiho mafií… Takhle osočit polobožský Samsung…

 4. hlavne ze minuly tyzden tu bol nejaky oslavny clanok na samsung ako sa mu dari a pod nim cely zastup fanatikov, ktori vypustali z ust ako apple moze zacat pestovat paradajky..a tu to mame, cisla ktore zas ukazuju pravdu…

 5. Davexx (neregistrovaný)

  Samsung? Nato meno ľudia prestávajú reagovať už dobrý rok..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).