Samsung představil novou generaci tabletofonu Galaxy Note II

Samsung dnes na tiskové konferenci v Berlíně představil novou generaci „tabletofonu“ Galaxy Note II. Jaké přináší novinky a na co se můžeme těšit? (aktualizováno o videopohled).

Samsung před malou chvílí na tiskové konferenci v Berlíně představil novou generaci „tabletofonu“ Galaxy Note II. Předchozí spekulace se potvrdily a ve výbavě skutečně najdeme 5,5″ Super AMOLED displej s rozlišením 1280 x 720 px (poměr stran 16:9). Dostatečný výkon zajistí quad-core procesor Exynos s taktem 1,6 GHz pro každé jádro a 2 GB operační paměti RAM.

  
   
Samsung Galaxy Note II na oficiálních snímcích

   

 Design zařízení vychází s chytrého telefonu Galaxy S III a dočkáme se hned dvou barevných variant – bílé Marble White a šedivé Titanium Gray. Samsung si dal záležet na softwarové optimalizaci – reakce systému jsou okamžité a při procházení napříč nabídkami operačního systému se nic neseká.

   

  

Pro fotografování bude připraven 8Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, pořizovat bude možné také video ve fullHD rozlišení při 30 FPS. Pro videohovory bude k dispozici 1,9Mpx kamerka na přední straně. Galaxy Note II bude dostupný ve třech variantách lišících se velikostí vnitřní paměti, na výběr bude 16GB, 32GB a 64GB verze, další prostor bude možné získat  prostřednictvím paměťových karet microSD(XC) (až 64 GB). Hmotnost zařízení je přijatelných 180 gramů, celkové rozměry jsou 80,5 x 151,1 x 9,4 mm.

  

Datovou konektivitu zajistí HSPA+ modul (21Mbps), pro americký trh bude k dispozici také verze se 4G LTE. Stejně jako jeho starší bráška, i Note II dokáže telefonovat. Vestavěný Li-Ion akumulátor má kapacitu 3 100 mAh, původní Galaxy Note měl baterii o kapacitě 2 500 mAh. Samsung se na tiskové konferenci chlubil vylepšenou správou napájení, která by měla zajistit lepší výdrž.

  

  

Dotykové pero S-Pen s řadou nových funkcí

Galaxy Note II je vybavený speciálním stylusem S-Pen nové generace, které je možné zasunout přímo do těla zařízení. Zbrusu nová je funkce Air View, kterou využijete například v e-mailovém klientovi, kalendáři či galerii, kde stačí hrot stylusu přiložit na náhled obrázku/e-mailu/poznámky a rovnou se zobrazí jeho plná velikost. Funkce Popup Note vám zase dovolí vytvořit rychlou poznámku během aktivního hovoru. Po vysunutí pera ze slotu dojde ke spuštění speciální aplikace, která nabídne přístup k aplikacím a poznámkám, jež můžete s S-Pen využívat. 

  
Srovnání Galaxy Note II a Galaxy S III

Příjemným překvapením je přítomnost Androidu 4.1 „Jelly Bean“, na který bude navlečeno uživatelské prostředí TouchWiz UX. Uvedení na evropský trh je naplánováno na říjen letošního roku, informace o ceně zatím nemáme k dispozici.

Samsung Galaxy Note II: První dojmy z nové generace tabletofonu (IFA 2012)
Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku