Domů » Bleskovky » Samsung Smart Charm: Chytrý šperk, který vám spočítá kroky

Samsung Smart Charm: Chytrý šperk, který vám spočítá kroky

Společnost Samsung odhalila svůj nejnovější přírůstek do světa nositelné elektroniky. Jmenuje se Smart Charm a jedná se o jednoduše vypadající náramek, který však dokáže měřit vaši sportovní aktivitu, případě upozorňovat na zmeškané události.

Charm_Main_1

Samsung Smart Charm tvoří pryžový řemínek, do nějž se vkládá elegantní čtvercový modul. Ten dokáže díky akcelerometru vyhodnocovat pohyb uživatele a výsledky synchronizovat s aplikací Charm by Samsung. Párování s telefonem probíhá skrze Bluetooth, podporovány jsou však pouze mobily od Samsungu s Androdem 4.4 KitKat s aplikací S Health.

Charm_Main_3

Kromě počítání kroků a jejich přepočítávání na spálené kalorie umí náramek notifikovat na příchozí hovory, textové zprávy a další upozornění z mobilních aplikací. K tomu je vybaven několika diodami, přičemž podle barvy poznáte, na co vás chce náramek upozornit.

Charm_Main_4

V těle čtvercového modulu se ještě nachází 17mAh baterie, která má zajistit až 14denní výdrž. Nabíjení probíhá skrze proprietární pogo konektor a kolébku přiloženou v balení. Samsung Charm bude prodáván v bílé, černé a růžové barvě, poslední variantu je již možné sehnat na našem trhu za cenu pohybující se kolem 800 korun.

Charm_Main_2

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).