Domů » Bleskovky » Samsung předpovídá rekordní zisk, problémy s Galaxy Note7 uhasí polovodiče a displeje

Samsung předpovídá rekordní zisk, problémy s Galaxy Note7 uhasí polovodiče a displeje

Společnost Samsung vydala predikci finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí, v němž se naplno projevily problémy s tabletofony Galaxy Note7. I přes velkou ztrátu, kterou analytici odhadují na 2,1 miliardy dolarů (asi 51,3 miliard korun), skončí divize Samsung Electronics v kladných číslech, a to dokonce v nejlepších za poslední tři roky.

samsung-factory

Samsung za minulé čtvrtletí očekává tržby ve výši 53 bilionů wonů (1,13 bilionů korun) a provozní zisk 7,8 bilionů wonů (196 miliard korun). To je téměř o 50 procent více než ve stejném období v loňském roce, tentokráte však bude mít na celková čísla největší vliv úspěch polovodičové divize, u níž se očekává zisk přes 4 biliony wonů (85 miliard korun). Divizi se smartphony přes vánoční svátky táhla téměř rok stará vlajková loď Samsung Galaxy S7 (edge), které korejský výrobce připravil masivní kampaň plnou slev, dárků a nových barevných variant. Finální výsledky hospodaření by měl Samsung zveřejnit ještě tento měsíc.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).