Domů » Bleskovky » Samsung plánuje vysílat Zimní olympijské hry 2018 ve virtuální realitě

Samsung plánuje vysílat Zimní olympijské hry 2018 ve virtuální realitě

Příští Zimní olympijské hry se konají v Jižní Koreji, v domovině technologického giganta Samsung. Ten bude chtít poskytnout fanouškům zimních sportů autentický zážitek přímo z místa dění, plánuje vysílat sportovní přenosy živě ve virtuální realitě. Z tohoto důvodu se sešli vysocí představitelé Samsungu s náměstkem ministra pro informace a komunikaci, se zástupci konkurenční společnosti LG a členy poskytovatelů infrastruktury SKT a KT.

Samsung Galaxy Note 7 a Gear VR

Samsung již poskytl podobnou službu na loňské letní olympiádě v Riu, obsah však nebyl vysílán živě. Pokud se tyto smělé plány podaří uskutečnit, bude zapotřebí připravit infastrukturu na obrovský datový zápřah. Zatím však není jasné, jaký VR obsah má Samsung v plánu divákům poskytnout, a zda by do jeho tvorby zapojil i samotné sportovce vybavené 360° kamerou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Velkej Jarda
Anonym
Velkej Jarda
Offline

Super, na to se těším… Předpokládám ale, že to bude exkluzivita Gear VR :( Takže ostatní co máme iPhony a VR sety od jiných výrobců budeme mít smůlu :D

kuko
Anonym
kuko
Offline

ja sa teším na začiatočný a konečný sprievod , tolko iPhonov som pokope v živote nevidel nikdy
a to samsung vyliezal aj z konzervy na Majka pašteku a zadarmo ho každému zo športovcov dávali aj tak to hadzali na kopu k taškam ako hokejisti vaky do autobusu :D