Domů » Bleskovky » Samsung plánuje vysílat Zimní olympijské hry 2018 ve virtuální realitě

Samsung plánuje vysílat Zimní olympijské hry 2018 ve virtuální realitě

Příští Zimní olympijské hry se konají v Jižní Koreji, v domovině technologického giganta Samsung. Ten bude chtít poskytnout fanouškům zimních sportů autentický zážitek přímo z místa dění, plánuje vysílat sportovní přenosy živě ve virtuální realitě. Z tohoto důvodu se sešli vysocí představitelé Samsungu s náměstkem ministra pro informace a komunikaci, se zástupci konkurenční společnosti LG a členy poskytovatelů infrastruktury SKT a KT.

Samsung Galaxy Note 7 a Gear VR

Samsung již poskytl podobnou službu na loňské letní olympiádě v Riu, obsah však nebyl vysílán živě. Pokud se tyto smělé plány podaří uskutečnit, bude zapotřebí připravit infastrukturu na obrovský datový zápřah. Zatím však není jasné, jaký VR obsah má Samsung v plánu divákům poskytnout, a zda by do jeho tvorby zapojil i samotné sportovce vybavené 360° kamerou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Super, na to se těším… Předpokládám ale, že to bude exkluzivita Gear VR :( Takže ostatní co máme iPhony a VR sety od jiných výrobců budeme mít smůlu :D

    • ja sa teším na začiatočný a konečný sprievod , tolko iPhonov som pokope v živote nevidel nikdy
      a to samsung vyliezal aj z konzervy na Majka pašteku a zadarmo ho každému zo športovcov dávali aj tak to hadzali na kopu k taškam ako hokejisti vaky do autobusu :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).