Cena:

Samsung plánuje vysílat Zimní olympijské hry 2018 ve virtuální realitě

Příští Zimní olympijské hry se konají v Jižní Koreji, v domovině technologického giganta Samsung. Ten bude chtít poskytnout fanouškům zimních sportů autentický zážitek přímo z místa dění, plánuje vysílat sportovní přenosy živě ve virtuální realitě. Z tohoto důvodu se sešli vysocí představitelé Samsungu s náměstkem ministra pro informace a komunikaci, se zástupci konkurenční společnosti LG a členy poskytovatelů infrastruktury SKT a KT.

Samsung Galaxy Note 7 a Gear VR

Samsung již poskytl podobnou službu na loňské letní olympiádě v Riu, obsah však nebyl vysílán živě. Pokud se tyto smělé plány podaří uskutečnit, bude zapotřebí připravit infastrukturu na obrovský datový zápřah. Zatím však není jasné, jaký VR obsah má Samsung v plánu divákům poskytnout, a zda by do jeho tvorby zapojil i samotné sportovce vybavené 360° kamerou.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.