Domů » Bleskovky » Samsung oznámil vylepšený Galaxy Note 4 s podporou sítí LTE-A

Samsung oznámil vylepšený Galaxy Note 4 s podporou sítí LTE-A

I když jsme tabletofon Samsung Galaxy Note 4 označili v naší recenzi jako krále Androidu, korejský gigant zřejmě hledá na tomto modelu nedostatky a připravuje drobné inovace. Neoficiálně chystá verzi s procesorem Qualcomm Snapdragon 810, oficiálně nyní oznámil, že v přípravách je verze s podporou sítí LTE-A.

  

Zatímco současný model dokáže využít maximálně dvě frekvenční pásma s teoretickou stahovací rychlostí 150 Mbps, vylepšená verze Note 4 využije tří pásem (20/20/20 nebo 40 MHz) a přinese podporu LTE-A  Cat. 9, což znamená teoretickou propustnost dat až 450 Mbps. Ostatní hardwarová výbava zůstává stejná. Samsung v technické zprávě uvádí, že vylepšený model přijde na trh později v roce 2015, zdali se jeho dostupnost omezí pouze na domovskou Koreu nebo se s ním setkáme i v Evropě, však nezveřejnil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Doom (neregistrovaný)

  Spíše by mě zajímalo, proč i v tomto odvětví jsme bráni za východní Evropu a pro náš trh je určená slabší verze „F“?

  • karel (neregistrovaný)

   verze F neni AZ TAK slabsi (a napriklad Gear VR funguji JEN s F verzi…), a navic napr. Polsko ma oficialne C verzi, myslim, ze i Madarsko a Rumunsko…takze to o tom, ze jsme brani za vychodni evropu asi az tak nastesti neni…navic C verze se da sehnat celkem snadno i u nas…

 2. Jokeer (neregistrovaný)

  A ještě bych zvednul cenu o nějakou tu tisícovku, za inovaci v oblasti LTE-A :D

 3. knizmi (neregistrovaný)

  Spíš tam bude Exynos 5433 jako u normálního Note 4 a jen vymění modem. Ale uvidíme…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).