Domů » Bleskovky » Samsung oznámil rekordní tržby. Poptávka po telefonech vzrostla o polovinu

Samsung oznámil rekordní tržby. Poptávka po telefonech vzrostla o polovinu

V tomto týdnu oznamují technologické společnosti své kvartální výsledky, mezi nimi nechybí ani Samsung. I přes nemizící pandemii nemoci COVID-19 má korejský gigant za sebou velmi úspěšné čtvrtletí, tržby byly dokonce nejvyšší v historii jeho elektronické divize.

  • Tržby Samsungu mezi červencem a zářím činily 66,96 bilionů wonů (asi 1,38 bilionu korun)
  • Provozní zisk činí 12,35 bilionů wonů (asi 260 miliard korun)
  • Z toho čistý zisk je 9,36 bilionů wonů (asi 190 miliard korun)

Zisk oproti minulým kvartálům vyskočil nebývale vysoko, byť k rekordním rokům 2017/2018 mu ještě hodně chybí.

Za dobrá čísla Samsung vděčí znovuotevření klíčových ekonomik na světě, což významně zvýšilo spotřebitelskou poptávku. Nad očekávání se prodávala jak spotřební elektronika (televizory a další zařízení), tak i komponenty jako paměťové čipy a displeje.

O 50 procent více prodaných smartphonů

Velmi se dařilo i mobilní divizi, Samsung zaznamenal ve srovnání s minulým kvartálem až o 50 % větší prodeje smartphonů. Pomohly nejen vlajkové modely řady Galaxy S20 a Note20, ale i ohebné smartphony Galaxy Z Flip a Z Fold 2. Samsung se také chlubí, že se mu po letech opět podařilo dobýt indický trh, a to zejména díky levnějším smartphonům z řad Galaxy A a M.

Samsung logo, konference
Ilustrační obrázek

Samsung očekává, že v současném čtvrtletí bude díky zotavení mnoha ekonomik zájem o smartphony nadále vysoký, avšak v odhadech prodejů svých vlastních zařízení je spíše konzervativní a žádné velké rekordy nečeká. Pro příští rok Samsung plánuje navýšit prodeje svých smartphonů na několika frontách – chystá jak nové „skládačky“, tak i dostupnější telefony s 5G konektivitou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).