Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Samsung outsourcuje: pětinu smartphonů si nechá vyrobit v Číně

Samsung outsourcuje: pětinu smartphonů si nechá vyrobit v Číně

Samsung nedávno zavřel svoji poslední čínskou továrnu na smartphony a přesunul výrobu kvůli nižším výrobním nákladům do jiných zemí, zejména do Indie a Vietnamu. I přesto se však bude poměrně významná část produkce smartphonů Samsung honosit oznámením „Made in China“; korejský gigant se totiž chystá masivně outsourcovat.

Samsung si nechá pětinu smartphonů vyrobit v Číně

Podle informací agentury Reuters má Samsung v plánu nechat si vyrobit až 60 milionů telefonů (zhruba pětina celkové produkce) u čínské společnosti Wingtech. Ta má přitom působit jako ODM (original design manufacturer), což by znamenalo, že se postará o vývoj i výrobu; Samsung pouze dodá operační systém. Korejský gigant chce tímto krokem zvýšit svoji konkurenceschopnost, zejména ve srovnání s levnými čínskými značkami. Podle agentury CounterPoint mohou někteří ODM získávat komponenty levněji než velcí výrobci, údajně o 10 – 15, někdy dokonce až o 30 procent.

U firmy Wingtech si nechávají telefony vyrábět i společnosti Xiaomi, Huawei nebo LG, v případě Samsungu se bude jednat o modely řady Galaxy A. Rojí se obavy, že kvůli rozhodnutí outsourcovat dojde k poklesu kvality telefonů korejské značky, Samsung však tvrdí, že bude uplatňovat stejné kontroly kvality jaké provádí u všech svých zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments