Domů » Bleskovky » Samsung opět rozšiřuje řady: Rodina Galaxy C má být kovová

Samsung opět rozšiřuje řady: Rodina Galaxy C má být kovová

Předloni se v Samsungu rozhodli ztenčit a zjednodušit smartphonové portfolio a telefony s nekonečnými názvy jako např. Galaxy Core Prime Duos nahradili písmennými řadami S, A, E a J. Korejskému gigantovi ale zřejmě čtyři řady telefonů nestačí a v letošním roce patrně připraví ještě jednu – Galaxy C. Kam ji zařadí?

Samsung prý chystá prémiovou verzi Galaxy S7: Dostane 4K displej a čipset s výkonnější grafickou částí

Zřejmě do vyšší střední třídy kousek pod vrcholové modely Galaxy S. Naznačuje to benchmark GeekBench, který zachytil zařízení Galaxy C5 (SM-C5000). Tento telefon má disponovat osmijádrovým procesorem (patrně Snapdragon 617 s taktem 1,5 GHz) a 4 GB RAM. Server SamMobile také hovoří o 5,2″ displeji, kovovém těle a nejnovějším Androidu 6.0 ukrytým pod nadstavbou TouchWiz.

sm-c5000-c5-geekbench

Očekává se, že Samsung představí řadu Galaxy C někdy v květnu; otázkou je, zda bude dostupná celému světu, nebo si ji korejský gigant schová pro vybrané trhy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. No ten SoC rozhodně nemá na to, aby byl „kousek pod S řadu“. To je čistý mainstream, 820 je HiEnd jak sviňa. Jestli kousek, tak max. cenou, neb to bude asi designovka. Nenechte se zblbnout jádry sim vás:)

  2. Standa (neregistrovaný)

    Osobně budu spokojen když u nás nabídnou J7 (Duos) v. 2016. Ta by mi bohatě stačila. O kov a sklo osobně moc nestojím. Vůbec těch Dual SIM verzí co by za něco stali je tak málo. Proto o mě přišli co by o zájemce S7 atd. A člověk by si to 8 rád pořídil. Ale telefon bez DS zkrátka ne

  3. To už bylo ale HODNĚ potřeba, aby Samsung uvedl novou řadu, protože jich má ZBYTEČNĚ MÁLO (navíc se pěkně prolínají, aby byly ještě ZMATEČNĚJŠÍ a ZBYTEČNĚJŠÍ) :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).