Domů » Bleskovky » Samsung okleští TouchWiz o nepotřebné aplikace, vypustí je do obchodu aplikací

Samsung okleští TouchWiz o nepotřebné aplikace, vypustí je do obchodu aplikací

Za měsíc odhalí Samsung na veletrhu MWC svoje novinky pro letošní rok, inovovat se nebude pouze v oblasti hardwaru, ale své slovo dostane i software. Představené telefony dostanou nejen nejnovější Android 5.0, ale především odlehčenou verzi grafické nadstavby TouchWiz.

  
Posledních pět generací nadstavby TouchWiz 

Toto prostředí je v současné podobě náročné jak na hardware, tak na paměť zařízení a tak s příští verzí očekáváme jeho drastické zeštíhlení. Server SamMobile uvádí, že Samsung odstraní většinu přikládaného softwaru a vypustí jej do obchodu aplikací pro volitelné pozdější stažení. Bohužel nevíme, kterých aplikací se to bude týkat, jsme však zvědaví, zda Samsung odstraní i aplikace duplikující vestavěné funkce od Google, jako např. S Překladač, S Kalendář, S Zdraví apod.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. No to nato přišli brzy, že sami sobě znehodnocují telefony a díky tomu balastu v čem asi zřejmě viděli přidanou hodnotu, udělali s telefonů pěkně nepoužitelnej hnus. Nejlíp by udělali, kdyby tam byl čistej Android když to neumí odladit.

  • No upřímně, ony ty základní aplikace od Google nemusí být nutně terno. Např. kalendář je dost tragický, Zprávy neumí MultiSIM a ASCII, Telefon neumí MiliSIM a kdo ví (já ne), jak hledá v českých jménech. atd.

   Takže snad výrobce přinést něco lepšího, proč ne. A oddělitelná instalace (resp. možnost odstranění) je jistě správná cesta. Navíc pokud to nebudou vázat na Samsung přístroje, pro uživatele tím lépe (i na jiném přístroji jiné značky může užívat známé), ale jestli budou tací granti (jako že třeba se k nim zase jednou vrátíš…).

   I proto má člověk více méně komplet aplikační výbavu od 3rd vývojářů, aby nebyl vydán na milost výrobce „co tam zase má za věc, když já umím toto“. Takže typický Samsung, balast od Google, balast od Samsung, má výbava. Smutné.

  • petr (neregistrovaný)

   Lépe pozdě než vůbec že? Ano čistej android bez všech blbostí a nepoužitelností. Počínaj Samsug apps a konče google apps. Když něco budu chtít tak si to prostě stáhnu a budu to používat. Jinak nechápu proč mi to má zaplevelovat mobil?

  • uni: ktery kalendar? ten novy je vynikajici, agenda opravdu ma byt jako default view (tak jako to chapou u BB a snad konecne i u MS).

 2. Hlavně by je měli vypustit do Google Play a ne do toho jeho Samsungovského. V době, kdy jsem Galaxy Xté řady využíval, tak bylo nutností registrovat ten Samsungovský obchod, pak se vždy stáhla aktualizace obchodu, a pak až se mohlo stahovat (zbytečných několik minut) a beztak v něm nic extra nebylo.

 3. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Konecne se lidem v Samsungu rozsvitilo. Odstranit vsechno nepotrebne, zjednodusit a optimalizovat TouchWiz, tak, aby nebyl brzdou i na high-end modelech jako je to ted.

 4. Shield (neregistrovaný)

  Až po dlouhé době to jde jak to ? soudruzi, jak to že to nešlo dříve?

 5. Některé aplikace od Samsungu přidatnou hodnotu určitě mají. každopádně tohle je určitě krok, který všichni uvítají. Jenom, aby to s funkčností vyčleněných aplikací nedopadlo jako u WP 8.1.

 6. Ja jsem pro jen by moznost nahrat stihlejsi TW mohly mit i starsi zarizeni s aOS 4.x.x ale toho se nejspis nedockame.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).