Domů » Bleskovky » Samsung oficiálně představil Galaxy E5 a E7: Plastové žiletky bez LTE

Samsung oficiálně představil Galaxy E5 a E7: Plastové žiletky bez LTE

O nové řadě telefonů Samsung Galaxy E se spekulovalo již delší dobu, o jejich výbavě podávaly svědectví rozličné benchmarky a tak bylo jen otázkou času, kdy dojde k jejich oficiálnímu odhalení. Stalo se tak právě dnes, paradoxně však ne na veletrhu CES, ale v indickém městě Bombaj; ostatně Indie také bude jeden z prvních odběratelů těchto dvou zařízení.

 

Odhaleny byly modely Galaxy E5 a E7, které svým designem připomínají kovovou řadu Galaxy A a to především díky rovným stranám a nízké tloušťce. Šetřilo se ale na materiálu, kov byl nahrazen plastem, telefony překvapivě také nepodporují sítě LTE, maximem je 3G. Oba modely se od sebe liší především úhlopříčkou displeje – Galaxy E5 má 5 palců, E7 pak o půl palce větší. V obou případech se jedná o Super AMOLED zobrazovač s HD rozlišením (720 × 1 280 pixelů).

 

V telefonech tepe blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor s taktem 1,2 GHz podpořený 1,5 GB (u menšího modelu) nebo 2 GB (u většího) operační paměti, úložiště je v obou případech 16GB a lze jej rozšířit paměťovou kartou do velikosti až 64 GB. Oba modely disponují čelní kamerkou o rozlišení 5 megapixelů, rozdíl však hledejme na zadní straně.

   
Samsung Galaxy E5

E5 je vybavena snímačem o rozlišení 8 megapixelů, E7 je na tom o pět megapixelů lépe. Bezdrátová konektivita je v obou případech zastoupena Wi-Fi a Bluetooth 4.0, poloha bude určována dvojlístkem GPS a GLONASS, nechybí ani podpora dual SIM.

  

Samsung Galaxy E5 ukrývá v těle o rozměrech 141,6 × 70,2 × 7,3 mm baterii o kapacitě 2 400 mAh, větší kousek má pak rozměry 151,3 × 77,2 × 7,3 mm a 2 950mAh baterii. Operačním systémem je Android ve verzi 4.4.4 KitKat obalený do kabátku TouchWiz.

   
Samsung Galaxy E7 

Telefony se v první vlně budou prodávat v Indii za cenu 23 000 INR (8 400 Kč bez DPH) za větší model, 19 300 INR (7 100 Kč bez DPH) za menší. Globální dostupnost prozatím oznámena nebyla.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  1. Honza (neregistrovaný)

    Česky je to Bombaj a ne Mumbai, měli byste si to opravit.

  2. ale takze to nebude mat najnovsi andorid ale staru rocnu verziu nejakeho minulogenercneho androidu…to nevymyslis to je android

  3. Vojta (neregistrovaný)

    ODHALENÍ! Vypadají úplně stejně jako kterýkoliv jiný Samsung.

    • GS4 a GS5 reinvented…mal som pocit ze sa pozeram na ten isty Telefon na oboch obrazkoch a ze to je obrazok z S5

  4. Nové modely bez podpory LTE pro rok 2015? Odvážný kalkul :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).