Domů » Bleskovky » Samsung na CESu prezentuje prototyp telefonu s ohnutým displejem

Samsung na CESu prezentuje prototyp telefonu s ohnutým displejem

Společnost Samsung na svém druhém vystoupení na lasvegaském veletrhu CES 2013 představila svoji technologii výroby pružných displejů s kódovým označením Youm. Odhalení se dočkal dokonce i první prototyp mobilního zařízení běžícího na jakémsi proprietárním systému, který se může touto technologií pochlubit. Jeho zahnutá část slouží k zobrazování různých notifikací či běžícího textu týkajícího se například stavu vybraných akcií. Myšlenka je taková, že uživatel bude mít přístup k některým informacím, i když bude mít telefon z horní strany zakrytý, například ochránným krytem.

Podle slov redaktora serveru The Verge, který měl možnost si zařízení vyzkoušet, se ale jedná skutečně jen o plastový prototyp nijak vábného designu. Jeho displej má úhlopříčku zhruba 5 palců, HD rozlišení a poměr stran 16:9. Zařízení ale nedisponuje telefonními ani jinými pokročilejšími funkcemi. Na to, co Samsung se svou technologií vymyslí pro reálné použití, si tak budeme muset ještě nějaký čas počkat.

  

Miroslav Havlíček

12 komentářů

 1. Nějak si neumím představit využití. To mi už mnohem atraktivnější přijde Beam řada (no řada, nástupce nechystají). Kdyby radši vrhli úsilí k zefektivnění malých LED projektorů…

 2. Nooo tiež v tom nevidím (zatiaľ) nejaký význam a prínos…akurát sa mi to asi skorej rozbije keď to padne :D

 3. T.Z. (neregistrovaný)

  A co takhle užití estetické? Nebo na to se dnes už nehledí ? :)

  • Esteticky mi přijde zobrazený text za rohem na…hov**:-)

  • T.Z. (neregistrovaný)

   No tak chce to trochu zapojit fantazii. Vidím tam různe indikátory nebo přesun ovladacich prvku mimo displej ve fullscreen prehravani kvuli kteremu tu neustale nekdo fňuká. Nebo něaké odemykací prvky atp. Nebuď takový skeptik :)

 4. Přímo ohebný displej dle mého využití má (resp. jeho odolnost, která je díky ohebnosti daleko větší) ale zrovna tento model… Tomu nerozumím.

 5. tlk (neregistrovaný)

  Tak dá se to použít jako ovládací plochu – ovládání her, hlasitosti, svítivosti displeje, scrolování webové stránky atd atd.

 6. Tento displej NIEJE OHEBNÝ !!! ale iba RAZ ohnutý. Neviem či autor vie aký je rozdiel medzi „ohebným“ displejom a ohnutým.

  Pre vysvetlenie autorovi. OHEBNÝ = viac krát ohýbaný ale tento prototyp má iba RAZ ohnutý a primontovaný na telefón.

  Nevidím, žiaden význam ohnutého displeja/okrem estetiky ale aj to na úkor niečoho iného/

  • T.Z. (neregistrovaný)

   Také sem to chtěl zmínit ale nač být hnidopich. Technicky má redaktor pravdu pod tvrzených sklem je displej skutečně ohebný nicméně po zabudování samozřejmě není.

  • Máte samozřejmě pravdu, za chybu v nadpise se omlouváme, už je to opravené :)

 7. ching-pun (neregistrovaný)

  noooo tak toto je taka pi….vina ze to je az ko …..tina !!!! Tupost aku moze len samisng vypustit

 8. Mě se to líbí, Lumia design a zajímavá inovace.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).