Domů » Bleskovky » Samsung má zájem vyrábět telefony s Windows, podmínkou je urovnání sporů s Microsoftem

Samsung má zájem vyrábět telefony s Windows, podmínkou je urovnání sporů s Microsoftem

Na konci loňského roku jsme si posteskli, že ač Microsoft na loňském MWC představil velký zástup výrobců telefonů s Windows Phone, výroby se chytili pouze menší hráči a velikáni jako Samsung, Lenovo, LG nebo Huawei dali od dlaždicového systému ruce pryč. Server Korea Times nyní přišel se zprávou, která naznačuje návrat Samsungu do dlaždicových vod.

  

Zástupce Samsungu serveru sdělil, že korejský gigant spustil pilotní program pro testování stability systému Windows 8.1 na svých zařízeních a rovněž má zájem podporovat mobilní telefony s platformou Microsoftu. Podmínkou však má být nejprve vyřešení všech právních sporů mezi oběma giganty, pokud se zadaří, výroba nových zařízení by se mohla rozběhnout nejdříve ve třetím čtvrtletí letošního roku. Samsung se zřejmě chystá využít nulových poplatků za používání operačního systému Microsoftu pro zařízení s úhlopříčkou displeje menší než 9 palců.

   
Ativ SE pro amerického operátora Verizon je posledním telefonem Samsungu s Windows Phone

Pokud by začal produkovat zařízení se systémem Windows, bylo by to další snížení závislosti na Google a jeho Androidu. Soudní spory Samsungu s Microsoftem ale nejsou ničím malým, neboť korejský gigant dluží Microsoftu miliardy dolarů za licencování patentů u každého prodaného zařízení s Androidem. Samsung chce zřejmě zamést dluh pod koberec tím, že Microsoftu nabídne výrobu několika modelů. Jsme zvědaví, jak se celá situace vyvrbí.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).