Domů » Bleskovky » Samsung má za sebou rekordní čtvrtletí, navzdory kauze s Galaxy Note7

Samsung má za sebou rekordní čtvrtletí, navzdory kauze s Galaxy Note7

Společnost Samsung zveřejnila své hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku. Přestože se v tomto období naplno projevila kauza s hořícími tabletofony Galaxy Note7, Samsung dokázal nabídnout alternativu v podobě vlajkových smartphonů Galaxy S7 a S7 edge, které bylo možné zakoupit za zvýhodněné ceny.

galaxy-s7-edge-barvy

Samsung prodal ve čtvrtém kvartále 90 milionů telefonů a 8 milionů tabletů, průměrná cena prodaného zařízení činila 180 dolarů, z čehož průměrný zisk činil 24 dolarů za zařízení. Celkově Samsung mezi loňským říjnem a prosincem utržil 53,33 bilionů wonů, což se mu podařilo naposledy v roce 2014. Rekordní byl i provozní zisk 9,22 bilionů wonů.

Nutno podotknout, že více než polovinu zisků obstaraly divize, vyrábějící procesory, paměti a displeje. Samsung se v příštích čtvrtletích chystá zvýšit svoji konkurenceschopnost v segmentu smartphonů střední a nižší třídy, která se dočká voděodolnosti a rozpoznávání otisků prstů. Zatím nevíme, zda byla myšlena nová řada Galaxy A, nebo Samsung chystá tyto prvky i pro své další smartphony.

Samsung Galaxy A3 a A5 oficiálně: 16 Mpx, voděodolné tělo a USB-C

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).