Domů » Bleskovky » Samsung Life Times: Aplikace, která sleduje každý váš krok na mobilním telefonu

Samsung Life Times: Aplikace, která sleduje každý váš krok na mobilním telefonu

Jestliže vám ve vašem telefonu chybí funkce, která by vám přinesla přehledné svědectví o tom, co jste se svým telefonem dělali minulou neděli od sedmi do osmi ráno, může vás následující únik nové aplikace od Samsungu zajímat. Pokud máte panickou hrůzu, že pod vaším oknem stojí černá dodávka se satelitem na střeše a v ní agenti NSA, raději dál nečtěte.

  

Samsung alespoň podle obrázků, které zveřejnil server SamMobile, chystá aplikaci, která bude sledovat veškerou vaši aktivitu ve vašem telefonu. V nastavení si zvolíte, které služby a aplikace bude sledovat, přičemž později si můžete nechat zobrazit vaše počínání v souhrném výstupu. Jedná se tedy o jakýsi deník, z něhož se dozvíte, jaké snímky jste v jaký čas pořídili, na jakém místě jste se zrovna pohybovali, jakou jste poslouchali hudbu, s kým jste komunikovali a další údaje.Také lze tuto aplikaci propojit přímo se sociálními sítěmi, jako jsou Facebook, Google+, Instagram nebo Foursquare. Design aplikace má být jednoduchý a čistý a má graficky korespondovat s příští verzí uživatelské nádstavby Androidu TouchWiz, jejíž prostředí má být radikálně změněno.

   

Samozřejmě na místě jsou především obavy z hlediska bezpečnosti. Mobilní telefon je ryze soukromá záležitost a jelikož se v něm mohou objevovat velmi citlivá data, počínaje zprávami od milenek, konče přístupy k vašim bankovním účtům, je nutné jej chránit různými hesly a jinými opatřeními, aby se k těmto informacím nedostal nikdo jiný. V případě, že jej necháte sledovat veškerou vaši aktivitu a ještě mu umožníte podávat o ní přehledné svědectví, můžou se vaše údaje snadno dostat do nesprávných rukou.

Žena se s vámi rozvede, protože zjistí, že máte milenku, zloděj vám vysaje bankovní konto a z práce vás vyhodí, protože vedení zjistí, že v pracovní době hrajete Angry Birds. A do toho všeho vám bude neustále chodit na displej telefonu cílená reklama.

Jsme zvědaví, jak si s bezpečností této aplikace Samsung poradí a jaký ve skutečnosti bude mít přínos. Přecijen uživatele samotného asi tolik nezajímá, co kdy s telefonem dělal, tyto informace ale mohou být velmi lákavé pro jeho okolí. Více o zabezpečení aplikace Life Times se dozvíme zřejmě až po té, co bude oficiálně představena, zřejmě zároveň s novým prostředím TouchWiz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments