Domů » Bleskovky » Samsung a LG: Jsme připraveni na masovou výrobu ohebných displejů

Samsung a LG: Jsme připraveni na masovou výrobu ohebných displejů

Příští rok můžeme očekávat první smartphony s ohebnými displeji, dříve spekulovaný Project Valley od Samsungu má údajně přijít již v lednu. Pokud se tak stane, očekáváme spíše letmou ukázku, než uvedení prvního ohebného smartphonu na spotřebitelský trh. Samsung se nicméně podle korejského serveru Business Korea dostal do závěrečné fáze testování prototypu ohebného smartphonu, a své kroky v této oblasti podniká i LG.

  

Zatímco Samsung má hotový funkční prototyp telefonu, jeho korejský konkurent má prozatím slavit úspěšné vyrobení prvních skládacích displejů a přemýšlí nad jejich dalším využitím. Pochopitelně odbytiště skládacích displejů by se mohlo najít i mimo továrny obou gigantů, Apple si kupříkladu nechal patentovat ohebný iPhone. Jsme zvědaví, jaké displeje nám příští rok přinese.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. To nie ohybný iPhone ale iba zahnutá iPhone(niečo ako Galaxy S6). Aby bol ohybný musel by sa ohýbať. A tie displeje bude mať Apple od táchto dvoch spoločnosti.

  2. A je to k něčemu dobré?

  3. shield (neregistrovaný)

    Apple ohebný mobil už má Ip6 plus :D :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).