Samsung koupil SmartThings: Výrobce inteligentní elektroniky pro domácnosti zůstane nezávislý

Server Tech Crunch zveřejnil minulý měsíc zákulisní informaci, která je dnešním dnem oficiálně potvrzena: Samsung chce získat nadvládu nad inteligentními domácnostmi a pro tyto účely si za 200 milionů dolarů (asi 4 miliardy korun) kupuje společnost SmartThings.

  

SmartThings je typický příklad úspěšného startupu, před dvěma roky společnost rozjela na serveru Kickstarter kampaň, na jejímž konci vznikla mobilní aplikace spolupracující s několika inteligentními zařízeními pro domácnosti, vše jako otevřená platforma. Za dva roky se společnost rozrostla, získala několik partnerů, např. Belin, Sonos nebo Philips, a v současné době podporuje více než 1 000 zařízení, která spolupracují s mobilními telefony a tablety s operačním systémem Android a iOS.

  

Společnost zůstane i po akvizici nadále samostatná a bude fungovat jako součást otevřeného inovačního centra Samsungu, její tým v následujících dnech čeká stěhování do nového sídla v Palo Alto v Kalifornii. Akvizice by měla pomoci oběma stranám, SmartThings věří, že díky Samsungu se jí podaří expandovat na další trhy a rozšíří se základna vývojářů inteligentní domácí elektroniky, Samsung zase doufá, že se již v roce 2015 stane největším výrobcem domácích spotřebičů a učiní velký krok do světa internetu věcí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. Kolousek001 (neregistrovaný)

    Samsung největší výrobce domácích spotřebičů? To snad ne. Na naše Evropský značky nedám dopustit. Ať si zalezou zpátky do Koreji

  2. kraken (neregistrovaný)

    Samsung největší výrobce domácích spotřebičů? Bohužiaľ je to tak.

  3. cardi (neregistrovaný)

    Ze vas to tak vytaci, vsak si kazdy koupi co chce ne :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *