Domů » Bleskovky » Samsung jde do Windows Phone, podívejte se na render modelu SM-W750V „Huron“

Samsung jde do Windows Phone, podívejte se na render modelu SM-W750V „Huron“

Trh s telefony, běžícími na operačním systému Windows Phone, je z 92,1 % pokrytý modely společnosti Nokia, 5,2 % připadá na HTC a 1,6 % patří Samsungu. Alespoň takto to uvádí poslední data agentury AdDuplex. Je to vcelku logické, zatímco Nokia má v současnosti na trhu bezmála desítku modelů s Windows Phone a HTC dva, Samsung naposledy představil svůj model s tímto systémem – Ativ S na předloňském veletrhu IFA v Berlíně. Nyní se zřejmě chystá jeho návrat do světa Windows Phone (8.1).


Samsung SM-W750V „Huron“ bude určený exkluzivně pro operátora Verizon. Dočkáme se i evropské varianty?

O tom, že Samsung něco chystá, jsme psali již dříve na základě úniku jednoho logu z Bluetooth certifikace, v němž se objevilo záhadné zařízení SM-W750V. Nyní díky údajům z reportu AdDuplex a tweetu známeho zdroje @evleaks víme více. Samsung SM-W750V má kódové označení Huron, má být velice podobný poslednímu modelu Samsung Galaxy S a dostupný bude v síti amerického operátora Verizon. Úhlopříčka displeje bude 4,3 palce a operačním systémem má být Windows Phone ve verzi 8.1. Původní spekulace sice uváděly Full HD rozlišení, nicméně program GFXBench prozradil přítomnost HD (720 x 1280 px), což by vzhledem k velikosti zobrazovacího panelu dávalo větší smysl.

 

Samsung Huron nemá být jediným novým Windows Phone 8.1 zařízením v nabídce amerického operátora Verizon, ten nedávno omylem na svých stránkách odhalil specifikace pětipalcové Nokie Lumie 929, též nazývané „Icon“. Doufejme, že se v letošním roce dočkáme spousty nových Windows Phone telefonů ve všech cenových kategoriích, které nebudou fixovány pouze na americký kontinent a dostanou se i za velkou louži. Více se snad dozvíme již na konci tohoto měsíce na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments