Domů » Bleskovky » Samsung ve třetím čtvrtletí očekává rapidní nárůst zisku, HTC se opět topí ve ztrátě

Samsung ve třetím čtvrtletí očekává rapidní nárůst zisku, HTC se opět topí ve ztrátě

Letošní rok se přehoupl do své poslední čtvrtiny a technologičtí hráči postupně zveřejňují své finanční výsledky za třetí čtvrtletí. Ty mohou naznačit vývoj zejména pro nadcházející předvánoční období, které je tradičně pro všechny nejsilnějším v roce. Dobře má našlápnuto Samsung, naopak HTC zažívá další krušné období.

  

Samsung prozatím zveřejnil odhady svých čtvrtletních výsledků, které se ale obvykle od finálních čísel příliš neliší. Ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce počítá Samsung s téměř 80procentním nárůstem provozního zisku na 7,3 bilionu korejských wonů (152 miliard korun), o 7,5 procenta se zvedly tržby na 51 bilionů wonů (1,06 bilionů korun).

  

Tento nárůst má mít na svědomí především divize zabývající se výrobou komponent, která měla vydělat 3,5 bilionu wonů (73 miliard korun). Podle analytiků se mělo také dařit mobilní divizi, která údajně zaznamenala o 22 procent vyšší zisk než ve stejném období v loňském roce. Na kompletní hospodářské výsledky Samsungu si ale budeme muset počkat do konce října.

 
Smartphone HTC One M9 příliš velký úspěch nezaznamenal

Svůj odhad zveřejnila i společnost HTC, bohužel její situace již tak růžová není. Loni touto dobou vykázala mírný zisk 19 milionů dolarů (458 milionů korun), ovšem letos podle odhadů ukončí třetí čtvrtletí v provozní ztrátě 138 milionů dolarů (3,3 miliardy korun).

Tržby se oproti loňsku propadnou na polovinu, což dokazuje výrazně snížený pokles o smartphony s logem tchajwanského výrobce. Nepříznivou situaci by měly zmírnit nedávno představené modely Butterfly 3, One M9+ Supreme a chystaný model One A9. Se svojí cenou politikou a dravou konkurencí to však bude mít HTC velmi těžké. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. HTC, Blackberry a Sony. Nasaďte Android a budete se topit v zisku. Tady už to znalci tvrdí o dob Nokie.

    • asdf (neregistrovaný)

      A co jiného? S Windows Nokia skončila taky, takže v OS to zřejmě nebude…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).