Domů » Bleskovky » Samsung Gear Solo: Korejský výrobce údajně chystá hodinky nezávislé na mobilním telefonu

Samsung Gear Solo: Korejský výrobce údajně chystá hodinky nezávislé na mobilním telefonu

Korejský gigant Samsung má příští měsíc na veletrhu IFA představit čtvrtou generaci tabletofonu Galaxy Note, zřejmě to ale nebude jediný hardwarový kousek, který Samsung v Berlíně představí. Podle informací korejského serveru Yonhap News se máme dočkat dalších chytrých hodinek, které se však od svých předchůdců budou v jedné věci lišit – nabídnou slot na SIM kartu.

 
Ilustrační obrázek

Hodinky se mají jmenovat Gear Solo, jsou vyvíjeny pod kódovým označením SM-R710 a mají disponovat schopností vyřizovat telefonní hovory a SMS komunikaci nezávisle na spárovaném mobilním telefonu. Vzhledem k tomu, že platforma Android Wear prozatím přímou podporu SIM karet nenabízí, očekáváme, že Gear Solo budou postaveny na Tizenu. Jsme zvědaví, jak si Samsung u tohoto modelu, který zřejmě bude mít ambice alespoň částečně nahradit telefon, poradí s výdrží baterie.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. A nejen s výdrží baterie. Nedokážu si představit jak tam píši SMSku…..

  2. kolemjdouci (neregistrovaný)

    jenom by to mohli udelat poradne a ne zadny nedodelek, tedy alespon co se tyce vybavy. GSM (3G), GPS, BT, Wifi. Mozna se dockame nasazeni Androidu, prece jenom na trhu existuji zajimave „skutecne chytre“ hodinky (a nejenom gadgety pro telefony, ktere i presto musite mit porad u sebe), jako jsou napriklad Omate TS ([odkaz] ZGPAX ([odkaz] Neptune Pine ([odkaz] nebo XS-4 ([odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).