Domů » Články » Samsung představil tři verze hodinek s kulatým displejem Gear S2 (3G) a Gear S2 Classic

Samsung představil tři verze hodinek s kulatým displejem Gear S2 (3G) a Gear S2 Classic

Korejská společnost Samsung dnes představila tři varianty elegantních hodinek Gear S2. Oproti předchozím generacím zaujmou kruhovým displejem a netradičním ovládáním otočnou lunetou.

Ani letos se Samsung rozhodl nečekat na svoji tiskovou konferenci v rámci veletrhu IFA a odhalil svůj nový přírůstek do oblasti nositelné elektroniky s předstihem. Stejně jako loni se jedná o hodinky prémiové řady Gear S, letos však dochází k jedné na první pohled viditelné změně – jsou to první hodinky korejského výrobce s kruhovým displejem. Kromě toho letošní model přichází rovnou ve třech variantách – elegantní Gear S2, jejich autonomní verze Gear S2 3G a konzervativní Gear S2 Classic s „ozubenou“ lunetou.

Zatímco hodinky Gear S2 (3G) nabízí jednoduchý nadčasový design a jsou zaměřeny spíše na sportovce, Gear S2 Classic se vydávají konzervativnější cestou a nabízí vzhled klasických hodinek s vyměnitelným koženým páskem v černé barvě. Luneta obou modelů je otočná, čehož využívá operační systém Tizen a jeho aplikace ke skrolování a zoomování. Samsung tvrdí, že již nyní má spoustu aplikací uzpůsobených kruhovému displeji.

Hardware je podobný, rozdíly hledejte v designu a rozměrech

Všechny tři modely nabízí prakticky shodnou hardwarovou výbavu, liší se víceméně pouze rozměry a vzhledem. Největší jsou Gear S2 3G, které se od svých sourozenců liší kapacitnější baterií (300 mAh) a dvoujádrovým procesorem Snapdragon 400 o taktu 1 GHz; Gear S2 a S2 Classic pohání dvoujádro Pega-W s taktem 1 GHz a baterii mají pouze 250mAh. Tolik k odlišnostem, nyní se pojďme podívat na shodnou výbavu všech tří modelů.  

  

Displej má úhlopříčku 1,2″, je vyroben technologií AMOLED a nabízí rozlišení 360 × 360 pixelů (302 ppi). Velikost pamětí zůstává na svých „hodinkových“ hodnotách – 512 MB RAM a 4GB ROM. Bezdrátová konektivita je zajištěna skrze Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.1 a NFC, v případě modelu Gear S2 3G je možné připojit se k operátorským sítím přímo. Senzorová výbava všech tří modelů zahrnuje akcelerometr, gyroskop, snímač okolního osvětlení, barometr a pochopitelně snímač srdeční frekvence.

Gear S2

Gear S2 Classic

Gear S2 3G

Displej

1,2″, AMOLED, 360 ×360 px

1,2″, AMOLED, 360 ×360 px 1,2″, AMOLED, 360 ×360 px
Procesor Dual-core 1GHz Pega-W Dual-core 1GHz Pega-W Dual-core 1GHz MSM8226
RAM 512 MB 512 MB 512 MB
Vnitřní paměť 4 GB 4 GB 4 GB
Baterie 250 mAh 250 mAh 300 mAh
Konektivita 802.11n Wifi, Bluetooth 4.1, NFC 802.11n Wifi, Bluetooth 4.1, NFC 802.11n Wifi, Bluetooth 4.1, NFC
Senzory Akcelerometr, gyroskop, snímač okolního osvětlení, barometr, snímač tepové frekvence Akcelerometr, gyroskop, snímač okolního osvětlení, barometr, snímač tepové frekvence Akcelerometr, gyroskop, snímač okolního osvětlení, barometr, snímač tepové frekvence
Rozměry a hmotnost 42,3 x 49,8 x 11,4 mm
47 gramů
39,9 x 43,6 x 11,4 mm
42 gramů
44,0 x 51,8 x 13,4 mm
51 gramů
Odolnost IP68 IP68 IP68

Ten umožňuje kontinuální 24hodinový záznam, přičemž přidružená fitness aplikace umožňuje sledovat zátěž při různých denních činnostech a motivovat uživatele k plnění fitness cílů. Technologii NFC hodinky využijí k mobilním platbám, a díky partnerům Samsungu má být v budoucnu možné prostřednictvím hodinek například odemykat auta, dveře od hotelových pokojů, případně je využít k ovládání inteligentní domácnosti. Kromě velké aplikační základny jsou samozřejmostí notifikace na příchozí události připojených služeb či možnost změnit si vzhled ciferníku dle vkusu a nálady.

 

Baterie má hodinky udržet při životě 2-3 dny (2 dny u 3G modelu) a dobíjí se bezdrátově pomocí přibalené dokovací stanice. Hodinky splňují certifikaci IP68 proti vniknutí vody a prachu. Samsung Gear S2 přijdou na trh v tmavě šedé barvě s páskem stejné barvy, případně ve stříbrné barvě s bílým páskem. Verze Classic bude dostupná v černé barvě s koženým řemínkem.

   

Tip ke čtení – IFA 2015 klepe na dveře: Na jaké novinky se letos můžete těšit?

Ceny a dostupnost budou oznámeny později, Samsung bude svoji novou rodinu hodinek prezentovat na veletrhu IFA v Berlíně, kde pochopitelně nebude naše redakce chybět. Jsme zvědaví, zda budou hodinky Gear S2 zlatým hřebem tiskové konference Samsungu, která se koná ve čtvrtek 3.9. v 11:00, nebo se dočkáme i nějakého dosud nepředstaveného překvapení. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. freeman fleda (neregistrovaný)

    Hezky, zase nejrychlejší :) a já mám ve vlaku co číst :-D

  2. B2me (neregistrovaný)

    a co teda chce Samsung na IFA představovat? Note 5 pro Evropu který jsme už všichni viděli? :-D

  3. Peta (neregistrovaný)

    Takovej Alcatel ma mnohem lepší cit pro detail i design. Za tohle bych své peníze rozhodne neutratil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).