Samsung Galaxy Xcover 4 odolá vodě, prachu i pádům. Kdy se u nás začne prodávat?

Společnost Samsung věnovala svoji tiskovou konferenci na veletrhu MWC novým tabletům s tím, že své nové vlajkové smartphony Galaxy S8 a S8+ představí až na konci tohoto měsíce. Přesto jsme se minulý týden jednoho nového telefonu dočkali – je jím nedávno certifikovaný obrněnec Galaxy Xcover 4.

galaxy-xcover4_feature_ip68

Síla tohoto zařízení netkví v počtu jader, megapixelů, gigahertzů a kdovíčeho ještě, ale v jeho odolnosti vůči vnějším vlivům. Z tohoto důvodu se také nejedná o nejtenčí smartphone roku, naopak před sebou máme cvalíka s hmotností 172 gramů, který díky krytí IP68 odolá vodě (dokonce i slané) a prachu, díky splnění certifikace MIL-STD 810G by měl odolávat pádům, teplotním rozdílům vibracím, apod. Zapomeňte tak na senzory pod displejem, najdete zde gumová tlačítka, které půjde ovládat v rukavicích, podobně jako displej samotný.

Ten má úhlopříčku 4,99″ a HD rozlišení, nad ním se nachází 5Mpx selfie kamerka, na zadní straně pak najdeme 13Mpx fotoaparát. Srdcem zařízení je čipset Exynos 7570 se čtyřjádrovým procesorem o taktu 1,4 GHz, spárován je se 2 GB RAM a 16GB rozšiřitelným úložištěm. Telefon podporuje sítě LTE a pohání jej akumulátor s kapacitou 2 800 mAh. Operačním systémem je Android 7.0 Nougat s nadstavbou od Samsungu. Celkové rozměry smartphonu jsou 145,9 x 73,1 x 9,7 mm.

V České republice se Galaxy Xcover 4 objeví v druhé polovině dubna za cenu 6 999 Kč včetně DPH.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku