Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Xcover 4 odolá vodě, prachu i pádům. Kdy se u nás začne prodávat?

Samsung Galaxy Xcover 4 odolá vodě, prachu i pádům. Kdy se u nás začne prodávat?

Společnost Samsung věnovala svoji tiskovou konferenci na veletrhu MWC novým tabletům s tím, že své nové vlajkové smartphony Galaxy S8 a S8+ představí až na konci tohoto měsíce. Přesto jsme se minulý týden jednoho nového telefonu dočkali – je jím nedávno certifikovaný obrněnec Galaxy Xcover 4.

galaxy-xcover4_feature_ip68

Síla tohoto zařízení netkví v počtu jader, megapixelů, gigahertzů a kdovíčeho ještě, ale v jeho odolnosti vůči vnějším vlivům. Z tohoto důvodu se také nejedná o nejtenčí smartphone roku, naopak před sebou máme cvalíka s hmotností 172 gramů, který díky krytí IP68 odolá vodě (dokonce i slané) a prachu, díky splnění certifikace MIL-STD 810G by měl odolávat pádům, teplotním rozdílům vibracím, apod. Zapomeňte tak na senzory pod displejem, najdete zde gumová tlačítka, které půjde ovládat v rukavicích, podobně jako displej samotný.

galaxy-xcover4_feature_handschuhe-e1488362951546

Ten má úhlopříčku 4,99″ a HD rozlišení, nad ním se nachází 5Mpx selfie kamerka, na zadní straně pak najdeme 13Mpx fotoaparát. Srdcem zařízení je čipset Exynos 7570 se čtyřjádrovým procesorem o taktu 1,4 GHz, spárován je se 2 GB RAM a 16GB rozšiřitelným úložištěm. Telefon podporuje sítě LTE a pohání jej akumulátor s kapacitou 2 800 mAh. Operačním systémem je Android 7.0 Nougat s nadstavbou od Samsungu. Celkové rozměry smartphonu jsou 145,9 x 73,1 x 9,7 mm.

V České republice se Galaxy Xcover 4 objeví v druhé polovině dubna za cenu 6 999 Kč včetně DPH.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Včera jsi psala že ji ne asi sedmdesát ne?

  2. Omlouvám se tohle patří do chatu přeskočilo mi to, prosím o smazání,děkuji.

    K tématu, předchůdce Xcover 3 jsem zkoušel v datart a hnus, displej mi přijde že použili TFT TN což vůbec nechápu, takhle hnusné barvy už jsem dlouho neviděl a za tu cenu výsměch.
    Když budu chtít odolný telefon, jakože nějaký hledám viz. fórum, koupím buď cat nebo Evolveo, aligátor,my phone Ato.
    Tihle všichni používají IPSka

  3. Sem moc spokojen,měl jsem cat B15 dobry, Evolveo q6 hrůza Samsung xcover4 super žádnej problém????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).