Levný Galaxy Tab E 9.6 od Samsungu s podporou multi-window na nových snímcích

Samsung chystá nový cenově dostupný tablet s označením Galaxy Tab E 9.6. Ačkoliv jej ještě oficiálně nepředstavil, na internet unikla početná dávka snímků spolu s dalšími informacemi a víme o něm tak skoro vše, co je potřeba. Obrazovka s úhlopříčkou 9,6 palců nabídne rozlišení 1280 x 800 px. O běh tabletu se stará 1,3GHz procesor Spreadtrum SC7730SE se čtyřmi jádry Cortex-A7, který doplňuje 1,5GB operační paměť a energii tabletu dodá baterie o kapacitě 5000 mAh. 

 

Na zadní straně 8,5mm tenkého těla se nachází 5Mpx fotoaparát, jemuž vpředu sekunduje ještě 2Mpx kamerka. Konektivita zahrnuje WiFi, Bluetooth 4.0 a volitelně také 3G/HSPA. LTE se bohužel nekoná. Není vyloučeno, že novinka na trh vstoupí ještě s Androidem 4.4, v úvahu však připadá i novější Lollipop.

   

Chybět nebude podpora dvou otevřených oken a od základu bude k dispozici kancelářský balík Microsoft Office. Cena se má údajně pohybovat v závislosti na variantě mezi 4,5 – 5,5 tisíci korun, s přihlédnutím k výbavě je to však částka notně přemrštěná a doufejme tak, že se výrobce trochu umoudří.

  

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

4 komentáře

  1. Pipa (neregistrovaný)

    Za ty peníze s tímhle železem asi moc lidí neosloví, v této cenové kategorii se dá pořídit lepší HW a to nemusím nakupovat v číně.

  2. bkf1 (neregistrovaný)

    Takze zase radeji Prestigio… ;-)

  3. rexoo (neregistrovaný)

    Tak vzhledem k výbavě si myslím, že cena je odpovídající…. Jako nevím, jestli si všichni představují, že tablet s 9.6″ displejem, 5 Mpix kamerou, čtyřjádrovým procesorem a 5000 mAh baterií bude stát pár stovek, tak už vážně nevím……

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel