Samsung Galaxy Tab S3 míří s cenou vysoko, bude stát jako iPad Pro

Samsung na letošní barcelonský veletrh MWC nepřivezl žádný smartphone, hvězdou jeho tiskové konference byl tablet Galaxy Tab S3. Toto zařízení nabízí výtečnou výbavu, jemný displej, tenké a lehké tělo a v neposlední řadě příslušenství v podobě přídavné klávesnice a stylusu, s nimiž lze tento tablet proměnit na pracovní nástroj na cesty.

Samsung tímto modelem míří do stejných řad jako iPad Pro, z tohoto důvodu je podobná i jeho cena. Korejský gigant ji sice v Barceloně neprozradil, americký řetězec Best Buy však již zahájil předprodej, v němž nabízí základní variantu bez LTE konektivity za 600 dolarů. Přepočtem kurzu a přičtením DPH se dostáváme na cca 18 500 korun, varianta s LTE přijde ještě o 100 dolarů dráž (asi 21 500 korun). Tablety mají být v USA dostupné počátkem dubna, my si budeme muset na dostupnost a oficiální cenu v korunách ještě chvíli počkat.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku