Samsung Galaxy Tab S má problémy s přehříváním: Dochází k deformaci zadního krytu

Hon za co nejnižší tloušťkou tabletů a mobilních telefonů se nemusí vždy vyplácet, obzvláště pak, je-li zařízení osazeno výkonným hardwarem. Redaktoři serveru Hi-Tech.Mail.Ru při testování tabletu Samsung Galaxy Tab S 8.4 zjistili, že jeho procesor Exynos 5420 se při velké zátěži zahřívá tak, že dochází k deformaci zadního krytu.

  

Po uveřejnění tohoto článku tento problém potvrdili i další uživatelé a přispěvatelé do diskuzních fór. Svůj díl viny zřejmě nese i jemný AMOLED displej s rozlišením 2560 x 1600 pixelů, který po grafickém čipu Mali-T628 vyžaduje zejména během hraní 3D her nadstandardní výkon. V kombinaci s tenkým tělem celého zařízení zřejmě není zajištěn dostatečný odvod tepla, což způsobuje nadměrné přehřívání a v některých případech i drobné deformace tenkého plastového krytu.

       

Zastoupení Samsungu zaslalo serveru Hi-Tech.Mail.Ru následující vyjádření: „Spokojenost zákazníka je naší největší prioritou. Přestože deformace zadního krytu je zanedbatelná a nepředstavuje problém pro fungování tabletu, mohou se zákazníci s touto vadou obrátit se na nejbližší servisní středisko Samsungu.“

    

Nevíme, zda se jedná o ojedinělou vadu nebo je postižena většina vyrobených kusů. Pokud se závada projeví ve větším množství, bude muset Samsung sáhnout k nepopulárním krokům, jako je například vydání aktualizace softwaru, která způsobí podtaktování procesoru a snížení jeho výkonu. My v redakci už tablet Galaxy Tab S (8.4) také testujeme a i když jsme provedli několik zátěžových testů, se zahříváním žádné problémy nemáme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku