Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Tab S má problémy s přehříváním: Dochází k deformaci zadního krytu

Samsung Galaxy Tab S má problémy s přehříváním: Dochází k deformaci zadního krytu

Hon za co nejnižší tloušťkou tabletů a mobilních telefonů se nemusí vždy vyplácet, obzvláště pak, je-li zařízení osazeno výkonným hardwarem. Redaktoři serveru Hi-Tech.Mail.Ru při testování tabletu Samsung Galaxy Tab S 8.4 zjistili, že jeho procesor Exynos 5420 se při velké zátěži zahřívá tak, že dochází k deformaci zadního krytu.

  

Po uveřejnění tohoto článku tento problém potvrdili i další uživatelé a přispěvatelé do diskuzních fór. Svůj díl viny zřejmě nese i jemný AMOLED displej s rozlišením 2560 x 1600 pixelů, který po grafickém čipu Mali-T628 vyžaduje zejména během hraní 3D her nadstandardní výkon. V kombinaci s tenkým tělem celého zařízení zřejmě není zajištěn dostatečný odvod tepla, což způsobuje nadměrné přehřívání a v některých případech i drobné deformace tenkého plastového krytu.

       

Zastoupení Samsungu zaslalo serveru Hi-Tech.Mail.Ru následující vyjádření: „Spokojenost zákazníka je naší největší prioritou. Přestože deformace zadního krytu je zanedbatelná a nepředstavuje problém pro fungování tabletu, mohou se zákazníci s touto vadou obrátit se na nejbližší servisní středisko Samsungu.“

    

Nevíme, zda se jedná o ojedinělou vadu nebo je postižena většina vyrobených kusů. Pokud se závada projeví ve větším množství, bude muset Samsung sáhnout k nepopulárním krokům, jako je například vydání aktualizace softwaru, která způsobí podtaktování procesoru a snížení jeho výkonu. My v redakci už tablet Galaxy Tab S (8.4) také testujeme a i když jsme provedli několik zátěžových testů, se zahříváním žádné problémy nemáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

29 komentářů

 1. Dneska už člověk kvalitu za peníze nekoupí. Čipy jsou pravděpodobně připojeny přes teplovodivý pad přímo na plastový (!) kryt. Prasácké, ale dnes už standardní řešení. 2 roky to možná vydrží a pak už to výrobce nezajímá.

  • Petr (neregistrovaný)

   Koupí – Apple. At si kdo chce co chce říká, všechny ostatní produkty jsou po HW stránce absolutní bahno oproti Applu. A to jeslti má nebo nemá někdo rád iOS nebo Android, je vedlejší.

  • Radek (neregistrovaný)

   Ano,Apple je dobrá značka,sám mám Aira ale nemysli si,že když si sám neměl s Applem problém,je bezchybný,je to blbost.Každý nový model měl problémy i u Applu.V tomto bohužel souhlasím s

   Elcrysem,vše je „šito horkou jehlou“ aby to bylo rychle na pultech a předběhla se konkurence.Viz LG G3 a vypínání,Smamsung a přehřívání a defekty krytu,Ipad Air a flekatý displeje (snad schnoucí lepidlo či co),proto jsem Aira koupil až po nějaké době,až se problémy ukážou a nové série je nebou mít,nebo alespoň né tak hojně.

  • Neřekl bych, že taková Z10/Z30 od BlackBerry je bahno :-)

  • poznam aj ja kopu produktov, kde by sa dalo povedať, že apple je oproti tomu bahno :D

  • Třeba iPhone 5s je při spuštěné navigaci neuvěřitelně rozpálený, nedá se držet v ruce.

  • geronimo_cz (neregistrovaný)

   tady nejde o to ze se rozpali, ale o to, ze se ponici kryt.. to se u hliniku nestane.. navic iphony pouzivam od roku 2007 a nestalo se mi ze by nesel udrzet v ruce.. je jasny ze bude hrat, protoze to teplo proste nekam musi..

  • Presne tak, s dnesnimi vykony hreje dnes uplne vsechno.

   Poniceny zadni kryt je ale jasny fail, u Samsungu se tomu ani nedivim, papírové telefony opravdu ne.Jejich telefony i občas dobře zahoří.

  • RADEK:vsak nikdo netvrdi, ze je neco bezchybne, ale kvalitni. U Apple Toto jiste plati.

  • Ono je to těžké. Když pominu životnost součástek a plošného spoje, rozpálený CPU/GPU sice neublíží sklo-kovovému krytu iPhonu jako u plastu, zato je ale iPhone díky konstrukčně nelogické kombinaci sklo/kov výrazně náchylnější na běžná uživatelská poškození oproti plastovým telefonům.

  • true (neregistrovaný)

   stacilo by dat pevnejsi plast

  • Ten špatnému návrhu nepomůže, otázka času, kdy se „usmaží“ nějaká komponenta na desce či se něco vznítí..V podání Samsungu se navíc dlouhodobě jedná o velice mizerné plasty na všemožných vlastních výrobcích.Plast se da dělat kvalitně, ne však v podání Samsungu.

  • Tak urcite :) ty bavis chlapce ty me bavis :D at je hlavne dela kvalitne nokia, pokud neco kvalitniho z jejis trany z firmy zustalo hh

  • A kdyz je to dlouhodobe na vsemoznych zarizenich proc se tak prodavaji a jinde tento problem nevidim hm? ty jsi ubohy

 2. A to je prémiová řada, to by se nemělo stávat.

 3. geronimo_cz (neregistrovaný)

  Spokojenost zákazníka je naší největší prioritou. Přestože deformace zadního krytu je zanedbatelná a nepředstavuje problém pro fungování tabletu, mohou se zákazníci s touto vadou obrátit se na nejbližší servisní středisko Samsungu.“ tak to je teda arugment.. =D

 4. Velda (neregistrovaný)

  To je fakt divné, když je tam Exynos :-)

 5. to nieje možné

  samsung ?

 6. Knoxx (neregistrovaný)

  Amatéři…

 7. egee (neregistrovaný)

  HTC Jirko jsi srab a vědí to všichni, smazáním si pravdy sis nepomohl, tvé pomluvy a lži tě budou pronásledovat všude kde se objevíš.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).