Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Tab 4 představen ve třech velikostech: Výbavou neohromí

Samsung Galaxy Tab 4 představen ve třech velikostech: Výbavou neohromí

Nedávno se na internetu objevily první uniklé rendery tabletů série Galaxy Tab 4 a nyní Samsung trojici odhalil oficiálně. Hlavním rozdílem mezi nimi je velikost displeje, která činí buď sedm, osm nebo deset palců. Rozlišení 1280 x 800 px je u nejnižšího modelu naprosto odpovídající, v případě toho nejvyššího bychom ale raději viděli hodnotu vyšší. Může to samozřejmě ospravedlnit cena, na to bychom ale u Samsungu příliš nevsázeli.

 

Odlišné jsou samozřejmě také akumulátory. U desetipalcové verze má kapacitu 6 800 mAh, u prostřední osmipalcové 4 450 mAh a u té nejnižší ji výrobce ve specifikacích neuvádí. Hnacím motorem je čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,2 GHz (upřesnění se dočkáme) doplněný o 1,5GB operační paměť a 16 GB velké vnitřní úložiště (u sedmipalcové verze bude také varianta s 8 GB). Chválíme přítomnost nejnovějšího Androidu 4.4 „KitKat“, který je samozřejmě obohacen o nadstavbu TouchWiz.

 

Po designové stránce tablety z portfolia výrobce nijak nevybočují a standardní je i možnost volit mezi černou a bílou. Nepřekvapí ani fakt, že k dispozici budou varianty buď s WiFi připojením nebo i s LTE. Informace o cenách zatím nejsou k dispozici, doufejme však, že budou nastaveny rozumně. Do prodeje všechna tři zařízení vstoupí během druhého čtvrtletí tohoto roku. Pro bližší specifikace a fotografie můžete nahlédnout do tiskové zprávy Samsungu.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).