Domů » Články » Samsung Galaxy Skin: Ohebný displej a futuristický design

Samsung Galaxy Skin: Ohebný displej a futuristický design

Samsung zřejmě příští rok bude přepisovat dějiny. Jako první by totiž mohl na trh uvést telefon s ohebným AMOLED displejem. Podívejte se, jak bude vypadat budoucnost.

Korejský Samsung lze bezesporu označit za lídra inovátora v oblasti zobrazovacích panelů a displejů. Jediný kdo se mu v současné době může rovnat, je Apple se svým Retina displejem (respektive LG, které za výrobou displejů pro iPhone 4 stálo). Jihokorejský gigant však nedávno potvrdil vývoj nového smartphonu s kódovým označením Samsung Galaxy Skin. Jedná se o telefon s ohebným displejem, který by mohl způsobit další revoluci v oblasti chytrých telefonů. Koncept tohoto ohebného AMOLED displeje již Samsung představil na CES 2011, který se konal v Las Vegas.

 2011/GalaxySkin.jpg

Tento futuristicky vzhlížející displej využívá výhod materiálu zvaného grafen. Lze ho definovat jako formu uhlíku, která je svou strukturou podobná grafitu. V našem případě má nahradit konvenčně používané sklo. Díky tomu displej získá ohebnost a daleko vyšší odolnost, než na kterou jsme zvyklí u současných zařízení. Tento sofistikovaný materiál si můžeme představit jako pletivo tvořené ze samých šestiúhelníků s tloušťkou pouhého jednoho atomu. Díky polovodivosti je možné z grafenu vyrobit i tranzistory, které jsou teoreticky schopné pracovat až do frekvence 1 THz. Ale zpět k samotnému telefonu. V „zavřeném“ stavu má disponovat srovnatelnými rozměry jako současný Samsung Galaxy S II. Jaký použije výrobce operační systém zatím nevíme. Spekulace však hovoří o nové verzi Androidu, která je známa pouze pod kódovým označením „Jelly Bean“. S předpokládaným na trh uvedením se počítá v polovině roku 2012.

Samsung Flexible AMOLED Display at CES 2011

Očekávané hardwarové parametry

 • procesor 1,2 GHz (zřejmě dual-core)
 • 1 GB RAM, 16/32 GB interní úložiště
 • 8Mpx fotoaparát, podpora fullHD videa
 • akumulátor s kapacitou 1500 mAh

Zdroj: Careace.net

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

 1. K čemu je to prosím dobré. Když se na něco dívám a to jak na mobilu nebo v televizi tak by mě nějaké ohýbání spíše rušilo. Nějak v tom nevidím žádnej přínos.

 2. dobre to bude nejspise k tomu ze se ti sestipalcovej displej vejde do kapsy.

 3. No me se spis zalibila ta posledni srandicka na videu – FlexiOLED napajeny indukci s veskerou elektronikou na (opet) flexu :) HODNE sympaticka demonstrace :)

 4. tak toto riesenie by som pochopil na tablete ale na telefone?

 5. genialne. na toto cakam. konecne mozem mat maly mobil na ruke ako velke hodinky a v pripade potreby sa roztiahne na 5-6 palcový rovný displej. Uz len nejaky pár milimetrov velky bluetooth (wi-fi?) nadsfree do ucha a vybavene :)

 6. Skôr by sa to hodilo do Kyocery Echo alebo Sony Tablet P. Ale fajn, že Samsung takto inovuvuje technológiu displejov.
  Retina(PPI nad 300) nieje žiadna novinka.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).