Samsung Galaxy Skin: Ohebný displej a futuristický design

Samsung zřejmě příští rok bude přepisovat dějiny. Jako první by totiž mohl na trh uvést telefon s ohebným AMOLED displejem. Podívejte se, jak bude vypadat budoucnost.

Korejský Samsung lze bezesporu označit za lídra inovátora v oblasti zobrazovacích panelů a displejů. Jediný kdo se mu v současné době může rovnat, je Apple se svým Retina displejem (respektive LG, které za výrobou displejů pro iPhone 4 stálo). Jihokorejský gigant však nedávno potvrdil vývoj nového smartphonu s kódovým označením Samsung Galaxy Skin. Jedná se o telefon s ohebným displejem, který by mohl způsobit další revoluci v oblasti chytrých telefonů. Koncept tohoto ohebného AMOLED displeje již Samsung představil na CES 2011, který se konal v Las Vegas.

 2011/GalaxySkin.jpg

Tento futuristicky vzhlížející displej využívá výhod materiálu zvaného grafen. Lze ho definovat jako formu uhlíku, která je svou strukturou podobná grafitu. V našem případě má nahradit konvenčně používané sklo. Díky tomu displej získá ohebnost a daleko vyšší odolnost, než na kterou jsme zvyklí u současných zařízení. Tento sofistikovaný materiál si můžeme představit jako pletivo tvořené ze samých šestiúhelníků s tloušťkou pouhého jednoho atomu. Díky polovodivosti je možné z grafenu vyrobit i tranzistory, které jsou teoreticky schopné pracovat až do frekvence 1 THz. Ale zpět k samotnému telefonu. V „zavřeném“ stavu má disponovat srovnatelnými rozměry jako současný Samsung Galaxy S II. Jaký použije výrobce operační systém zatím nevíme. Spekulace však hovoří o nové verzi Androidu, která je známa pouze pod kódovým označením „Jelly Bean“. S předpokládaným na trh uvedením se počítá v polovině roku 2012.

Očekávané hardwarové parametry

  • procesor 1,2 GHz (zřejmě dual-core)
  • 1 GB RAM, 16/32 GB interní úložiště
  • 8Mpx fotoaparát, podpora fullHD videa
  • akumulátor s kapacitou 1500 mAh

Zdroj: Careace.net

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku