Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S7: Fotoaparát bude z těla vyčnívat pouze nepatrně. Máme první fotografii

Samsung Galaxy S7: Fotoaparát bude z těla vyčnívat pouze nepatrně. Máme první fotografii

Aktualizováno 8. února

Server SamMobile.com upozornil na tuto stránku, která zveřejnila pravděpodobně vůbec první fotografii připravovaného Samsungu Galaxy S7. Ta potvrzuje starší spekulaci o tom, že by měl fotoaparát na zadní straně pouze minimálně vyčnívat. Zadní strana ale jinak působí celkem obyčejným dojmem a je tedy docela možné, že je prototyp umístěný v „maskovacím“ krytu, aby nedošlo k prozrazení jeho finální podoby.

Galaxy_S7

 

Zdroj také potvrzuje, že telefon je voděodolný a že za 30 minut lze díky podpoře rychlého nabíjení akumulátor dobít až na 80 % kapacity baterie, nicméně zbylých 20 % už trvá podstatně déle.

Původní text článku z 3. února

Ztenčování mobilních telefonů v poslední době narazilo na limity tvořené tloušťkou fotomodulu. Čočka fotoaparátu je tak u mnohých smartphonů vystouplá nad záda jinak tenkých zařízení, a telefony položené na stůl se kvůli tomu při interakci kolébají. Tento neduh trápí i poslední generace vlajkových smartphonů od Samsungu, letošní řada by však měla přinést alespoň částečné zlepšení.

phto

Samsung totiž u řady Galaxy S7 použije zcela nový snímač BRITECELL, který se pyšní pixely o velikosti 1 mikrometr, a díky tomu se podařilo snížit celkovou nižší tloušťkou celého modulu (více informací) na 5 milimetrů. Z těla telefonu pak má podle schémat OnLeaks vyčnívat pouze 0,8 mm, což je ve srovnání s 1,7 mm u loňských modelů znatelný pokrok.

samsungs7foto

Očekává se, že fotoaparát bude disponovat rozlišením 12 megapixelů a vysokou citlivostí při fotografování v horších světelných podmínkách.  Samsung Galaxy S7 a S7 edge budou představeny 21. února v 19:00 v rámci veletrhu MWC v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments