Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S7 edge v destrukčních testech: Odolá ostrým předmětům, ohni, ohybu a pádu?

Samsung Galaxy S7 edge v destrukčních testech: Odolá ostrým předmětům, ohni, ohybu a pádu?

I v letošním roce se objevují jedinci, kteří neváhají utratit nemalé peníze za nejnovější vlajkové smartphony, aby je následně před čočkami kamer trápili všemožnými testy odolnosti. Aktuálně jich několik podstoupila novinka Samsung Galaxy S7 edge (videopohled); pojďme se tedy podívat, jakou újmu jí dokáže způsobit velmi neopatrný uživatel.

Samsung-Galaxy-S7-edge-in-black-silver-and-gold (1)

V prvním videu je smartphone podroben hned několika testům, nejprve pro zjištění odolnosti vůči poškrábání. Ta je zjišťována ostrými hroty z různé tvrdosti, přičemž viditelné škrábance způsobí až hroty s tvrdostí 6 až 7, normální sklo by kapitulovalo o jednu úroveň dříve. Odolné je i sklíčko zakrývající čočku fotoaparátu, modul s přisvětlovací diodou je však krytý pouze plastem, a je tedy snadno poškrabatelný.

Galaxy S7 Edge - Bend Test, Scratch test, Burn Test

Sklo na zadní straně telefonu je odolné méně, než sklo na přední straně, což bude ostatně dokázáno i v druhém testu. Při konfrontaci displeje s ohněm dochází k nenávratnému zesvětlení poškozených míst, telefon však stále funguje. Je také poměrně působivě odolný vůči ohybu, zlomit se jej nepodařilo, došlo však k odchlípnutí zadní části telefonu, což může mít v budoucnu neblahý vliv na voděodolnost telefonu.

Samsung Galaxy S7 Edge vs iPhone 6S Plus Drop Test!

V druhém videu je Galaxy S7 edge podroben testu na pád z výšky společně s iPhonem 6s Plus (srovnání parametrů). Oba konkurenti si vedou poměrně dobře a pád z kapsy by měly přežít až na drobné oděrky bez úhony. Jako první kapitulovala skleněná záda Galaxy S7 edge při pádu z výšky zhruba 1,8 m. Stav skleněných zad se s pády z vyšších výšek zhoršoval, zatímco iPhone 6s Plus se ukázal jako nezničitelné zařízení. Displej Galaxy S7 edge kapituloval při pádu z výšky 3 metrů, obě strany jablečného telefonu dokonce přežily pád z dvojnásobné výšky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments