Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S7 a S7 edge možná nedostanou konektor USB-C

Samsung Galaxy S7 a S7 edge možná nedostanou konektor USB-C

V tomto týdnu unikla na internet spousta informací o připravovaných vlajkových smartphonech řady Samsung Galaxy S7 včetně jejich podrobných renderů. Jejich design a hardwarová specifikace v roce 2016 rozhodně ostudu neudělají, naopak se bude jednat o to nejlepší, co bude možné ve světě smartphonů koupit. Bystré oko si ale na uniklých renderech mohlo všimnout detailu, který bychom u vlajkové lodě letošního roku rozhodně nečekali.

gs7-microusb

Podle obrázku výše bude spodní stranu telefonů řady Galaxy S7 zdobit zdířka konektoru microUSB namísto praktického oboustranného USB-C. Proč by se k tomuto kroku Samsung odhodlal, když už světem poletují přístroje vybavené modernějším rozhraním? Důvodů je překvapivě docela hodně.

V loňském roce byly ve světě Androidu USB-C konektorem vybaveny například nové Nexusy, Nextbit Robin či OnePlus 2, avšak žádný z nich plně nevyužívá jeho potenciál, neboť použitou specifikací je v jejich případě pouze USB 2.0, nikoliv moderní USB 3.1; jediným přínosem je tak pouze oboustrannost konektoru. Android 6.0 Marshmallow si sice s USB-C a specifikací USB 3.1 poradit dokáže, avšak Samsung zřejmě nebude chtít být prvním průkopníkem.

GalaxyS7

Přeci jen ono přechodné období může působit velké zmatky mezi uživateli, kteří nejsou s existencí nového rozhraní obeznámeni a mohou být nespokojeni například s nekompatibilitou starších nabíječek a dalšího mobilního příslušenství. Samotnou kapitolou je pak náhlavní souprava Gear VR, jejíž nejnovější generace vybavená microUSB konektorem přišla na trh teprve před dvěma měsíci. Předpokládáme, že Samsung bude chtít zachovat její kompatibilitu i s novými vlajkovými smartphony, aby pro ně nemusel vyrábět speciální model.

Samsung Gear VR

V USB-C je jistě budoucnost, ale microUSB tu s námi bude ještě dlouho. Sice už se našlo pár vlaštovek, drtivá většina však zatím opatrně zůstává u osvědčené klasiky. A novinky od Samsungu možná zůstanou také, ač bychom se rádi mýlili. Nechme se překvapit, pravdu se dozvíme v předvečer veletrhu MWC v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
eKSBii (neregistrovaný)
Anonym
eKSBii (neregistrovaný)

Řekl bych, že je to spíš dobrá zpráva. Zatím USB-C přináší víc problémů než výhod. Pokud nemáte vlastní nabíječku, tak si telefon prostě nikde nenabijete a narazit na funkční a levnou redukci také není jednoduché.

kuprt
Uživatel
kuprt

Dokoupil jsem dva kabely do auta a do práce USB-A/USB-C a nabíječky mi zůstaly. Když někam jedu tak si většinou beru rychlejší 3A nabíječku. Ale pokut nebudou zařízení tak se ani USB-C nerozšíří. Aspoň TOP modely to chce protlačit mezi lidi, kde tolik nerozhoduje cena.

steelspace
Uživatel
steelspace

USB-C přináší hlavně výhody. Ne-debilní konektor a rychlé nabíjení.

Azcaron
Uživatel
Azcaron

Toto je určitě USB-C konektor…nemá to ostré hrany.

Michal (neregistrovaný)
Anonym
Michal (neregistrovaný)

Není. Copak nevidíš ten jasný tvar lichoběžníku? Spíš mi přijde divný ten render, kde je to středový tlačítko nějaký křivý.

Azcaron
Uživatel
Azcaron

Ne nevidím ho tam! Porovnejte si to s tímto obrázkem!!

[odkaz]

To co je tady nahoře je 100% USB-C. Rozdíl je jasně viditelný.

N.E.X.U.S
Uživatel
N.E.X.U.S

Fore takhle vypadá USB-C [odkaz] to co má s7 není USB-C

Azcaron
Uživatel
Azcaron

Uvidíme po představení, kdo měl lepší oči a úsudek :)

N.E.X.U.S
Uživatel
N.E.X.U.S

Pokud ty budeš mít pravdu zajdu k očnímu :D

kjkszpj (neregistrovaný)
Anonym
kjkszpj (neregistrovaný)

No ako som myslel, že tomu telefónu nebude nič chýbať, tak už je to tu. Ak sa to potvrdí, jednoznačne škoda…

Martinshaman
Uživatel
Martinshaman

No a za chvíli se dozvíme že nebude mít slot na sd kartu a ani voděodolnost no a nakonec to bude jen mírná úprava s6 lepší procesor a 1GB navíc ram a to za krásných 22K.

r (neregistrovaný)
Anonym
r (neregistrovaný)

pallec hoore

Azcaron
Uživatel
Azcaron

palec dole

uni
Uživatel
uni

Ale hlavně, že vzniklo deset „článků“ ne?:)

Martin (neregistrovaný)
Anonym
Martin (neregistrovaný)

Samozřejmě, ze tam bude Ccko, jinak by to nevypadalo jako iphone, i konektor musi byt stejny :)

tomas (neregistrovaný)
Anonym
tomas (neregistrovaný)

Je to usb-c zase sa vytvara flame?

chose007 (neregistrovaný)
Anonym
chose007 (neregistrovaný)

Musím říct, že nechápu, že některý výrobce nepřijde s telefonem prostě se dvěma těmi porty přímo v těle – microUSB i USB-C. Osobně bych to uvítal i za cenu o fous většího těla telefonu a drobného ústupku čistému designu. Nezdá se mi, že by to nebylo možné technicky nějak zařídit (samozřejmě by stačilo, aby najednou šel používat jenom jeden konektor)-

uni
Uživatel
uni

To je mi ale zbytečnost:) Jako že třeba i 2x řadič, USB 2.0 pro MicroUSB a USB 3.x pro USB-C? USB-C je std. na několik let dopředu, investice do obnovy kabeláže ve stovkách Kč, přínos v běžném užívání jasný. Není co řešit. Kvalitní výrobce např. kolíbek nebo držáků do vozu jistě nabídnou adekvátní příslušenství k danému modelu. Spíše je nepříjemné, že přesto, že v návodu k přístroji je uvedeno, aby se užívalo originální příslušenství (což lze přeložit kvalitní) lidi strkají kde co do kde čeho. Apple certifikuje, Google varuje (ke komu se to asi tak dostane že), ostatní s tím… Číst vice »

chose007 (neregistrovaný)
Anonym
chose007 (neregistrovaný)

Pokud vím, tak i v článku je zmíněno, že alespoň loňské telefony s USB-C měly stejně řadič jenom USB 2.0. Investice do kabeláže je mi úplně volná. Ale třeba když máte větší rodinu, která jaxi nekupuje nové telefony každý druhý rok, tak se načekáte, než se všechny ty kablíky a příslušenství obmění. A je celkem fajn, když všichni používají stejné konektory. A opravdu mi nemusíte vysvětlovat, že vám je to fuk, že furt máte po ruce své originální kablíky atd. Mě to prostě fuk není. Co se týká originálního příslušenství – to je asi taky spíše věc názoru. Výrobci obecně… Číst vice »