Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S7 a S7 edge možná nedostanou konektor USB-C

Samsung Galaxy S7 a S7 edge možná nedostanou konektor USB-C

V tomto týdnu unikla na internet spousta informací o připravovaných vlajkových smartphonech řady Samsung Galaxy S7 včetně jejich podrobných renderů. Jejich design a hardwarová specifikace v roce 2016 rozhodně ostudu neudělají, naopak se bude jednat o to nejlepší, co bude možné ve světě smartphonů koupit. Bystré oko si ale na uniklých renderech mohlo všimnout detailu, který bychom u vlajkové lodě letošního roku rozhodně nečekali.

gs7-microusb

Podle obrázku výše bude spodní stranu telefonů řady Galaxy S7 zdobit zdířka konektoru microUSB namísto praktického oboustranného USB-C. Proč by se k tomuto kroku Samsung odhodlal, když už světem poletují přístroje vybavené modernějším rozhraním? Důvodů je překvapivě docela hodně.

V loňském roce byly ve světě Androidu USB-C konektorem vybaveny například nové Nexusy, Nextbit Robin či OnePlus 2, avšak žádný z nich plně nevyužívá jeho potenciál, neboť použitou specifikací je v jejich případě pouze USB 2.0, nikoliv moderní USB 3.1; jediným přínosem je tak pouze oboustrannost konektoru. Android 6.0 Marshmallow si sice s USB-C a specifikací USB 3.1 poradit dokáže, avšak Samsung zřejmě nebude chtít být prvním průkopníkem.

GalaxyS7

Přeci jen ono přechodné období může působit velké zmatky mezi uživateli, kteří nejsou s existencí nového rozhraní obeznámeni a mohou být nespokojeni například s nekompatibilitou starších nabíječek a dalšího mobilního příslušenství. Samotnou kapitolou je pak náhlavní souprava Gear VR, jejíž nejnovější generace vybavená microUSB konektorem přišla na trh teprve před dvěma měsíci. Předpokládáme, že Samsung bude chtít zachovat její kompatibilitu i s novými vlajkovými smartphony, aby pro ně nemusel vyrábět speciální model.

Samsung Gear VR

V USB-C je jistě budoucnost, ale microUSB tu s námi bude ještě dlouho. Sice už se našlo pár vlaštovek, drtivá většina však zatím opatrně zůstává u osvědčené klasiky. A novinky od Samsungu možná zůstanou také, ač bychom se rádi mýlili. Nechme se překvapit, pravdu se dozvíme v předvečer veletrhu MWC v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments