Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S6 nabídne podporu všech standardů pro bezdrátové nabíjení

Samsung Galaxy S6 nabídne podporu všech standardů pro bezdrátové nabíjení

Samsung Galaxy S6 je jedním z nejočekávanějších smartphonů letošního roku, s čímž korespondují stále četnější úniky odhalující jeho hardwarovou výbavu. Mezi ty nejčerstvější patří zveřejněné fotografie z montážního střediska na kompletaci akumulátorů. Detailní pohled na baterie odhaluje značení EB-BG925ABE, což mají být údajně moduly určené pro nadcházející vlajkový model.

 

Pokud se skutečně jedná o články z Galaxy S6, potvrzuje to dřívější spekulace o mírném snížení kapacity na 2600 mAh. Většina uživatelů to bude zřejmě považovat za krok zpět, nicméně výrobce tím zřejmě odpovídá na aktuální trendy, které tlačí na stálé ztenčování chytrých telefonů. Ze stejného důvodu bude akumulátor pevnou součástí zařízení a tím pádem odpadne možnost uživatelské výměny.


   

Další zajímavá informace se objevila na oficiálním blogu výrobce, podle které se v letošním roce dočkáme hardwaru s kompletní podporou všech standardů pro bezdrátové nabíjení. V současnosti existuje několik uznávaných aliancí (WPC, PMA, A4WP), které se zabývají vývojem bezdrátového přenosu energie. Cílem Samsungu je všechny skupiny sjednotit za pomoci zařízení, které bude kompatibilní se všemi aktuálními standardy. To samozřejmě vyvolalo vlnu zájmu ze strany odborné komunity, která se domnívá, že právě Samsung Galaxy S6 nabídne jako první podporu všech dostupných technologií bezdrátového napájení.


Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
vlada (neregistrovaný)
Anonym
vlada (neregistrovaný)

Za nabijeni palec nahoru, za uzivatelsky nevymenitelnou baterii palec dolu.

Lamas (neregistrovaný)
Anonym
Lamas (neregistrovaný)

Tak to je super bezdratove nabijeni. Minus mala baterka a jeste ke vsemu nevymenitelna. A zada teda budou z ceho z plastu nebo ze skla ktere rado praska?

olda
Uživatel
olda

Ahoj co řešíte že nebude standartním způsobem výmněnitelná baterie ? Kolikrát za tu dobu co budete mít telefon ji budete měnit. Rok a půl vydrží v pohodě a pak už budete mít něco jiného. Mám HTC ONE S a táke má nevyměnitelnou baterii a všě v pohodě.

uni
Uživatel
uni

Jako podle tebe smysl věci končí ještě před zárukou, já si koupím novou věc a starou sešrotovat?

olda
Uživatel
olda

Ne myslel jswem to obrazne. Jinak na baterii je záruka půl roku a ani den navíc. Ale po pravde kdo z nás má mobil déle než půl roku, většinou jen do doby než vyleze něco nového na trh.Ak te baterii vyměnit se dá ale je to trochu složitější. V zaruce udělá tuto službu servis a pak kdo je šikovnější zvládne to doma. Není to tak složité jak to vypadá.

uni
Uživatel
uni

Tak předně na aku je záruka 2 roky, pokud je součástí přístroje (tedy uživatelsky nevýměnná). Samozřejmě, výrobce se může vymlouvat, že se jedná o std. úbytek kapacity nebo se může zachovat vstřícně k uživateli a vyměnit (HTC něco takového proklamovalo, jestli je to i praxe….). Ad to kdo jej má déle. Já osobně přístroj buďto podstoupím dál v „rodinně“ nebo jej prodám někomu blízkému, takže mi osud není úplně lhostejný. Ale to je jen polovina tématu, druhá polovina je pohodlná cesta jak si znásobit výdrž, jinými slovy cvak cvak, za 10s 100% kapacity v přístroji a jede se dál (a… Číst vice »

uni
Uživatel
uni

btw. já mám na zařízení poměrně vysoké nároky a do roka běžně pozoruji úbytek kapacity. Jako že bych chtěl za poměrně krátkou dobu řešit se servisem výměnu aku….uf.

olda
Uživatel
olda

Jasně Uni souhlasím ale podívej se jak ty telefony přibývají.Původně to byl jen Iphone a podívej se kde je to dnes. Podle mne za 2-3 roky už to bude standard. Pro výrobce důvod proč navštívit servis a vydělat ještě nějaké korunky i po prodeji.

uni
Uživatel
uni

olda: To snad neznamená, že si budeme do kapsy lhát a hýkat nadšením, jak nemožnost uživatelské výměny není problém nebo že je to dokonce super vlastnost.

Vývoj je v kruzích, stále věřím, že se zase vrátí praktická stránka věci, klávesnice, výměnné aku, plnohodnotné připojení k PC, apod. Jen se na to musí nejdříve dostatečně zapomenout a pak na tom stavět nový marketing.

uni
Uživatel
uni

Ad ten servis, aby ses nedivil. Oni ty čínské „zázraky“, kolik myslíš, že tady má servisního partnera? Budeme rádi, když to budeš posílat „jen“ do Polska nebo Maďarska a ne rovnou do lidové republiky…

olda
Uživatel
olda

Jo taky by se mi libilo vrátit se k HTC Univerzal nebo HTC wizard. Byly to skvělé stroje ale doba je poplatná jak nejlépe oslnit kamaraády co největším a co nejplacatějším telefonem, A už dost zaběhly jsme už moc daleko. Jsme tu na Smartmanii už celkem dlouho známe se tak mír ju ?

pavel (neregistrovaný)
Anonym
pavel (neregistrovaný)

uni: A ze ti nevymenitalna baterie nevadi u iphonu, kaspare

uni
Uživatel
uni

PAVEL (NEREGISTROVANÝ): mohlo uniknout, tedy věz, že u iPhone nikdy nebyl výměnný akumulátor standardem, u Galaxy ale ano. Cilililnk.

cardi
Uživatel
cardi

To už mělo být u S5, bezdrátové nab. Taky jsem o tom na S5 uvažoval, ale nechci zvětšit rozměr founu o ten hnusný větší zadní kryt :/

jarpo
Anonym
jarpo

To je fakt, ze v tomto samsung zaspal…

shd (neregistrovaný)
Anonym
shd (neregistrovaný)

tak ja uz mam druhu lumiu s bezdratovym, ale nejako som si na to moc nezvykol… je to urcite nejaky nadstandard, ale da sa bez toho zit a ze to moc nepouzivam mi nejako nevadi.

skor by som ocenil taky Glance screen, bez ktoreho uz nedokazem fungovat a uz nikdy nechcem fon bez tejto skvelej funkcie..bohuzial amoledy maju smolu..

kjkszpj (neregistrovaný)
Anonym
kjkszpj (neregistrovaný)

Preco maju amoledy smolu?

Petr (neregistrovaný)
Anonym
Petr (neregistrovaný)