Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S6 Active: Obrněná vlajková loď se odhaluje na prvních snímcích

Samsung Galaxy S6 Active: Obrněná vlajková loď se odhaluje na prvních snímcích

Letošní vlajkový model Samsung Galaxy S6 (recenze) v mnoha ohledech dospěl, oproti loňskému modelu ale také některé atributy ztratil, nejvíce zamrzí absence jakékoliv deklarované odolnosti proti vniknutí vody a prachových částic. Tento neduh by měl napravit model Galaxy S6 s přízviskem Active, který má původnímu modelu dodat ochranu splňující armádní normy odolnosti. Tento telefon byl nyní poprvé spatřen a zachycen na fotografii a objevily se i jeho první rendery. 

Na první pohled se jedná o obrněný tank, který svými rozměry výchozí model překoná, tloušťka má narůst o 2 mm, což má mít na svědomí nejen zvýšená odolnost, ale i baterie o 900 mAh vyšší kapacitě. Hlasitý reproduktor se přestěhuje ze spodní strany za záda, která budou navíc hostit čočku 16 megapixelového fotoaparátu a také senzor pro snímání tepové frekvence.

Čelní straně dominuje ten samý 5,1″ Quad HD Super AMOLED panel jako u klasického Galaxy S6, ke změně nicméně dojde u tlačítek pod ním – všechna budou mechanická a ve středovém nejspíše nebude zabudován snímač otisků prstů. Vnitřní hardwarová výbava pak má být poplatná původnímu modelu, tvořit ji bude osmijádrový čipset Exynos 7420, 3 GB operační paměti a 32GB úložiště, které údajně bude možné rozšířit paměťovou kartou. Datum představení Samsungu Galaxy S6 Active je prozatím neznámé, mohlo by však k němu dojít již brzy, neboť telefon dnes úspěšně prošel americkou certifikací FCC. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Jenom taková technická…k čemu to je z jedné strany „obrněný tank“, když z druhé strany je to křehký displej?

  2. fajn,vyzerá síce hnusne, ale kto chce vodeodolnost a karty, tak to možno skusne. Som zvedavý na rozdiel vo výdrži

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).