Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S6 a S6 edge se naučí ukládat fotografie do RAW

Samsung Galaxy S6 a S6 edge se naučí ukládat fotografie do RAW

HTC v minulém týdnu naučilo svoji vlajkovou loď One M9 ukládat pořízené snímky v digitálních negativech ve formátu RAW, k podobnému kroku se nyní chystá také Samsung u modelů Galaxy S6 a S6 edge. U HTC to vyřešila pouhá aktualizace aplikace HTC Fotoaparát, majitelé zmíněných Samsungů však musí počkat na update celého systému Android na verzi 5.1.1.

  

Aktualizace má přinést nové API Google camera, které kromě ukládání do RAW umožní i uživatelské ovládání rychlosti závěrky. Update bude dostupný nejen pro nové modely Galaxy S6 a S6 edge, ale rovněž pro zařízení s kódovým označením Noble, což je patrně chystaný tabletofon Galaxy Note 5. Aktualizace bude zřejmě vypuštěna již brzy, před několika dny ji omylem poslal do éteru americký T-Mobile, vzápětí ji však stáhl, jelikož ROM ještě nebyla finální.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).