Samsung Galaxy Player: Multimediální přehrávač s Androidem

Samsung zřejmě připravuje další generaci multimediálního přehrávače (bez telefonního modulu) modelové řady Galaxy Player, který nabídne ještě větší displej než jeho předchůdci. Konkrétně bychom se měli dočkat 5,8″ panelu s qHD rozlišením (540 x 960 px). Hnacím motorem by se měl stát dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz pro každé jádro, kterému bude dělat společnost 1 GB operační paměti RAM.

 

Zařízení se na trh s největší pravděpodobností dostane s Androidem 4.0.4 doplněným o uživatelské prostředí TouchWiz, a v dalších měsících by se měla objevit aktualizace na Android 4.1 „Jelly Bean“. Celkové rozměry téhle multimediální skříňky budou 165,8 x 85,9 x 10,8 mm, hmotnost by měla být 223 gramů. Na zadní straně najdeme 3Mpx fotoaparát, na přední pak jen VGA kamerku pro videokonference. Výbavu uzavírá T-DMB přijímač pro příjem videosignálu, který se používá převážně v Koreji a USA, proto je velice pravděpodobné, že se s ním na pultech evropských obchodů nesetkáme.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku