Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Player: Multimediální přehrávač s Androidem

Samsung Galaxy Player: Multimediální přehrávač s Androidem

Samsung zřejmě připravuje další generaci multimediálního přehrávače (bez telefonního modulu) modelové řady Galaxy Player, který nabídne ještě větší displej než jeho předchůdci. Konkrétně bychom se měli dočkat 5,8″ panelu s qHD rozlišením (540 x 960 px). Hnacím motorem by se měl stát dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz pro každé jádro, kterému bude dělat společnost 1 GB operační paměti RAM.

 

Zařízení se na trh s největší pravděpodobností dostane s Androidem 4.0.4 doplněným o uživatelské prostředí TouchWiz, a v dalších měsících by se měla objevit aktualizace na Android 4.1 „Jelly Bean“. Celkové rozměry téhle multimediální skříňky budou 165,8 x 85,9 x 10,8 mm, hmotnost by měla být 223 gramů. Na zadní straně najdeme 3Mpx fotoaparát, na přední pak jen VGA kamerku pro videokonference. Výbavu uzavírá T-DMB přijímač pro příjem videosignálu, který se používá převážně v Koreji a USA, proto je velice pravděpodobné, že se s ním na pultech evropských obchodů nesetkáme.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. Zařízení má světlé stránky (BT4.0, aktualizaci na 4.1, kapacita baterie), ale i dost temné, T-DMB je nám na nic, TFT může znamenat cokoli, rozlišení dost slabé. Toho displeje je prostě škoda.

  • GPS je fajn(možno aj GLONASS), byť to za nejakú normal cenu cez 3000…

  • Jj, výrobci nějak zapomínají uvádět Glonass… podobně jako korektní kapacitu podporované paměti nebo její formát (32GB, SDXC). Nevím kdo jiný než oni by měl ty údaje uvádět správně:-/

  • no s to s tou pamatou je fuk, lebo kazdy 2 roky stary telefon v pohode zvkada aj 64GB

 2. Barney93 (neregistrovaný)

  Nevidím důvod, proč si koupit a tahat s sebou takhle velký přehrávač, když mám vše ve smartphonu…

 3. Jjj, iPod Touch tahám kvůli kvalitě audia a ano, nahradím to iPhonem, už mě nebaví tahat dvě krabky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).