Page Speed.Live Website Performance Monitoring

Domů » Články » Samsung Galaxy Note Edge: Pan zakřivený (videorecenze)

Samsung Galaxy Note Edge: Pan zakřivený (videorecenze)

Otestovali jsme pro vás zakřivený smartphone Galaxy Note Edge, který se během února začne prodávat na českém a slovenském trhu. Zajímá vás, k čemu všemu atypický displej využijete? Prozradíme vám to v našem videopohledu.


Galerie fotografií

- -
Leváci mohou v nastavení aktivovat rotaci o 180 stupňů. Jen je pak potřeba zvyknout si na odlišné umístění ovládacích prvků.

- - -

-
N
oční režim zobrazuje informace o datu, času, počasí i notifikace

- - -

- - -

Jak fotí a nahrává video?

- -

- - -

- - -

-

- - -Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Santos (neregistrovaný)
Anonym
Santos (neregistrovaný)

už jsem na to koukal ráno na Youtube – supr videopohled! ale ta cena je fakt astronomická, to si asi moc lidí nekoupí.

nAscA
Uživatel
nAscA

Pak mrknu, ale nadpis vubec nechapu :)

Lukas Kosik
Uživatel
Lukas Kosik

Jirko, šlo by zhodnotit opravdové (ne)přínosy zahnutého displeje? Myslím, že nejsem jediný, kdo se nemůže ubránit pocitu, že je sice úžasné, že už umíme vyrobit zahnuté displeje, ale že prakticky všechny „vychytávky“ by bylo možné jednoduše realizovat i na plochém panelu, aniž by nějak utrpěla ergonomie ovládání. Obávám se, že tu opět jen dáváme výčet funkcí, ale jestli je k tomu opravdu nezbytný zahnutý displej (a nestačila by např. jen kvalitní ROM pro levnější Note 4) jsme se nedozvěděli ani náznakem. :( Snad tedy v recenzi…

Lukas Kosik
Uživatel
Lukas Kosik

Myslel jsem to naopak. Utrpěla by ergonomie ovládání, kdyby u klasického Note 4 byl displej o centimetr širší a jeho okraj vyhrazen pro stejné notifikace? Je pro srovnatelnou funkčnost zobrazování notifikací nezbytný zahnutý displej? Nešlo by to i bez něho stejně dobře? Je daň v podobě vyšší ceny, menší úhlopříčky displeje, neovladatelnosti pro leváky, přesunutí vypínacího tlačítka na horní hranu, nižší odolnosti při pádu… bohatě vyvážena přidanou hodnotou v lepší ovladatelnosti zahnutého panelu? Nebo přínos zahnutí je jen ten, že alespoň moc nesnižuje užitné vlastnosti oproti klasické konstrukci, když už je nedokáže nijak zásadně zvýšit? Jo a samozřejmě jsem zapomněl… Číst vice »

Lukas Kosik
Uživatel
Lukas Kosik

Já osobně bych dal raději přednost plochému displeji, roztaženému až k okrajům, s minimálním rámečkem. Tak jako to má LG například. I Note Edge totiž má na straně zahnutí nějaký rámeček. Zahnutí navíc ukrajuje cca centimetr i z normálního displeje a zahnutí se nedá použít např. pro video. Lepší podle mě by bylo řešit to čistě softwarově, kdy by se zobrazovala postranní lišta a pro video by se obraz rozšířil i na tuto plochu a displej by byl větší a ne naopak menší. Podobně, jako u SW tlačítek.