Samsung Galaxy Note 8.0: Tablet, který umí telefonovat (videopohled z MWC)

Většina tabletů na našem trhu se honosí sedmipalcovým nebo desetipalcovým displejem. Mezi těmito dvěma hodnotami je však poměrně velký rozdíl a přístrojů s úhlopříčkou mezi 8 – 9 palci mnoho není. Tuto pomyslnou mezeru na trhu vysledoval kromě Applu se svým iPadem mini už i Samsung a ten nyní oficiálně představil již dříve spekulovaný Samsung Galaxy Note 8.0.

  

   

Jak název napovídá, úhlopříčka obrazovky se zastavila na 8 palcích a rozlišení se ustálilo na hodnotě 1280 x 800 px, tedy stejně, jako třeba u Nexusu 7 (recenze). Srdcem tabletu se stal čtyřjádrový procesor Exynos 4412 s taktem 1,6 GHz a sekundovat mu budou 2 GB RAM. Na zadní straně se nachází čip 5Mpx fotoaparátu a nad displejem ještě jeden s rozlišením 1,3 Mpx určený především pro videohovory. Baterie nabyla kapacity 4600 mAh, což by mělo postačit na nějakých 8 až 10 hodin práce.

   

Nechybí samozřejmě populární stylus S-pen a další funkce typické pro řadu Note, jako třeba rozdělení obrazovky na dvě části. I přes velikost zařízení bude možné s 3G verzí telefonovat, ačkoliv se dá předpokládat, že primárně jako telefon většině uživatelům tento přístroj sloužit nebude. Malou perličkou je ještě přítomnost Infraportu, kterou jsme mohli zaregistrovat již u HTC One (preview).

Videopohled z MWC

Samsung Galaxy Note 8.0: Videopohled na tablet, který umí telefonovat (MWC 2013)

Rozměry zařízení jsou 210,8 mm x 135,9 mm a váha činí 338 gramů. Pocitově je zařízení velice lehké, i když chodit s ním po ulici a telefonovat bude vypadat trochu komicky, ale svou cílovou skupinu si tohle zařízení rozhodně najde. Stejně tak zatím nepadlo ani slovo o ceně, v prodeji však bude několik variant lišících se velikostí úložiště a to buď se 16 GB, 32 GB nebo 64 GB rozšířitelné interní paměti. Operačním systémem se stane Android ve verzi 4.1.2 „Jelly Bean“ a tablet by měl být v obchodech k dostání někdy během druhého čtvrtletí letošního roku.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku