Samsung Galaxy Note 8.0 se ukazuje v černé barvě: Elegán, co umí telefonovat

Samsung před několika dny při příležitosti konání Mobile World Congressu v Barceloně představil nový tablet Galaxy Note 8.0, který kromě standardních funkcí umí i telefonovat. Oficiálně byla zatím představena pouze bílá varianta, kterou jsme vám ukázali v tomto videopohledu, ale zdá se, že korejský gigant chystá ještě černou verzi, která doposud oficiálně představena nebyla. S uvedením do prodeje se počítá v průběhu druhého kvartálu tohoto roku. Cena zatím stanovena nebyla, ale víme, že k dispozici budě několik verzí, jež se budou lišit velikostí interní paměti (16/32 a 64 GB).

 
Bílou „Snow white“ verzi doplní také černá „Charcoal“ varianta

Jak název napovídá, úhlopříčka obrazovky se zastavila na 8 palcích a rozlišení se ustálilo na hodnotě 1280 x 800 px, tedy stejně, jako třeba u Nexusu 7 (recenze). Srdcem tabletu se stal čtyřjádrový procesor Exynos 4412 s taktem 1,6 GHz a sekundovat mu budou 2 GB RAM. Na zadní straně se nachází čip 5Mpx fotoaparátu a nad displejem ještě jeden s rozlišením 1,3 Mpx určený především pro videohovory. Baterie nabyla kapacity 4600 mAh, což by mělo postačit na nějakých 8 až 10 hodin práce. Chybět nebude ani speciální stylus S-Pen.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku