Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 6 má dostat USB-C: Přijde i nová verze Gear VR?

Samsung Galaxy Note 6 má dostat USB-C: Přijde i nová verze Gear VR?

Letošní vlajkové lodě Samsungu, Galaxy S7 a S7 edge, bodují snad na všech frontách a korejský gigant (mimo jiné) díky nim zažil finančně velmi úspěšné čtvrtletí. Za jeden z mála nedostatků těchto modelů jsme v naší recenzi označili absenci oboustranného konektoru USB-C; Samsung se radši držel osvědčeného microUSB z důvodu kompatibility s příslušenstvím, zejména pak s helmou pro virtuální realitu Gear VR.

Samsung Gear VR Lite
Samsung Gear VR Lite

Na praktické USB-C ale korejský gigant zcela nezanevřel, podle serveru SamMobile jej osadí hned do chystaného modelu Galaxy Note 6. Port má využít všech výhod rozhraní USB 3.1, takže má být schopen přenášet energii, data i obraz. Vzhledem k tomu, že loňský model Galaxy Note 5 podporuje virtuální realitu Gear VR, očekáváme tuto funkci i u modelu letošního; v tom případě však Samsung musí svoji helmu lehce přepracovat. Galaxy Note 6 by mohl být u Samsungu průkopníkem nového rozhraní a odstartovat novou éru, které se snad přizpůsobí i vlajkové modely řady S příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel