Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 5 zřejmě zamíří do Evropy. Dočkáme se už tento týden?

Samsung Galaxy Note 5 zřejmě zamíří do Evropy. Dočkáme se už tento týden?

Před čtrnácti dny představil Samsung dvojici tabletofonů Galaxy S6 edge+ a Galaxy Note 5, přičemž největším překvapením se stala informace, že druhý jmenovaný model je určen pouze pro americký a asijský trh. Nedlouho na to vznikla petice, aby byl telefon prodáván i v Evropě, nakonec však možná ani nebyla nutná – telefon zřejmě přijde do Evropy oficiální cestou.

 

Naznačuje to certifikační orgán Bluetooth.org, který zachytil zařízení s kódovým označením SM-N920F. Právě písmenko F bylo v minulosti u Samsungu používáno pro označení zařízení určených pro evropský trh, například Galaxy Note 4 nebo Galaxy S5. Databáze indických importních společností navíc v minulých dnech zachytily dodávky součástek právě na tento model.

   

Korejská média uvádí, že start tabletofonu Galaxy Note 5 na evropském trhu je naplánován na 28. srpna, tedy již tento pátek. I když výše uvedené informace musíme brát s rezervou, dá se předpokládat, že letošní veletrh IFA v podání Samsungu nebude pouze o chystaných hodinkách Gear S2.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. misak (neregistrovaný)

    ja myslim ze je kazdemu jasne ze se tu tak jak tak prodavat bude. jen otaleji s predstavenim. ja tipoval ze si to nechali do berlina, kde kazdy rok predstavovali novy Note. tak myslim ze ho dotahnou tam, ten stejny model jak pro us a reknou todle je note pro eu ..

    • Asi mají nějakou novou hlavu v Marketingu, ale nemyslím, že by dělala svou práci dobře…

  2. corwin78 (neregistrovaný)

    Ani se nemuseli obtěžovat, nevyměnitelná baterie, nemožnost použít SD kartu a prakticky žádné zlepšení vůči Note 4, to opravdu není to na co jsem čekal. Ale co, Note 4 slouží dobře a klidně ještě pár let bude.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).